Koło młodego badacza

22.11.2019 r. odbyły się kolejne zajęcia koła młodego badacza "Nasze Środowisko" prowadzonego w ramach projektu "Szkoły Nowych Horyzontów" przez p. Bożenę Nowak. Uczniowie obserwowali jedno ze zwierząt żyjących w glebie- dżdżownicę. Pracowali tak, aby nie krzywdzić żywych zwierząt. Obserwowali i opisywali budowę zewnętrzną, wyróżniali odcinek głowowy, siodełko, dotykali szczecinek. Zwracali uwagę na zachowanie zwierząt, gdy na ich drodze pojawiła się przeszkoda a za nią kropla wody. Porównywali zachowanie się dżdżownic umieszczonych na białych i czarnych kartkach papieru. Swoje obserwacje i wnioski z doświadczeń młodzi badacze zapisali w otrzymanych kartach pracy.  


Wycieczka do Spały

W piątek 15 listopada 2019r. grupa uczniów z Koła Młodego Badacza „Nasze środowisko” w ramach projektu unijnego „Szkoła Naszych Horyzontów” uczestniczyła w wycieczce do Spalskiego Parku Krajobrazowego.

Młodzi badacze zapoznali się z historią Spały i Spalskiego Parku Krajobrazowego, obejrzeli najciekawsze obiekty w Spale, odbyli spacer przyrodniczą ścieżką dydaktyczną zakończoną sosnami „na szczudłach”, podziwiali jesienną Pilicę i Gać ( z jazem, gdzie funkcjonowała elektrownia wodna) oraz elementy rezerwatu „Gać Spalska”. Opiekę nad uczniami sprawowała B. Nowak.

Aktualności

07.04.2021

Zmarła Jolanta Horodecka - Wieczorek

             

Czytaj więcej...
jeżycjada

31.03.2021

Jeżycjada 2021

W marcu włączyliśmy się w Ogólnopolską Akcję Czytania Jeżycjady®, której organizatorem jest wydawnictwo Akapit Press. Ze względu na obostrzenia czytanie fragmentów książek odbywało się w małych grupach. Na początek gościłam w oddziale II, gdzie wybrane przez nauczyciela dzieci czytały “Kłamczuchę” M. Musierowicz. Pozostała część zespołu słuchała i kolorowała portrety bohaterów Jeżycjady. Kolejne spotkania z przedstawicielami rodziny Borejków odbyły się w klasie VIII. Kilkoro uczniów, na trzech spotkaniach, czytało swoim kolegom i koleżankom fragmenty książek pani Musierowicz, m. in.: “Opium w rosole”, “Imieniny”, “Kłamczucha”, “Pulpecja”, “Brulion Bebe B.”, “Wnuczka do orzechów”. Ostatnie przedsięwzięcie czytelnicze zrealizowaliśmy w świetlicy. Uczestnikami byli uczniowie klasy III i I czekający na autobus. Nauczyciel przeczytał fragment wybranej przez uczniów książki pod tytułem “Noelka”. Zdecydowanej większości uczniów opowiadania się podobały. Były osoby, które jeszcze tego samego dnia wypożyczyły książki pani Musierowicz. Dziękuję paniom Małgorzacie Cukiernik i Marzenie Kaźmierczak za pomoc w organizacji przedsięwzięcia. Dziękuję wszystkim uczniom, którzy aktywnie uczestniczyli w akcji. Zachęcam do czytania książek Małgorzaty Musierowicz.             Beata Dudek

Czytaj więcej...

01.04.2021

Życzenia

Czytaj więcej...
moja okolica

31.03.2021

Konkurs dla dzieci „Moja okolica – ciekawe miejsca”

„Moja okolica – ciekawe miejsca”  - to kolejna edycja konkursu przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Moszczenica, posiadających orzeczenie z poradni psychologiczno – pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego. Celem konkursu było promowanie walorów przyrodniczych i zabytkowych naszych najbliższych okolic. Wpłynęło łącznie 8 prac z trzech szkół: Szkoły Podstawowej w Babach, Szkoły Podstawowej w Gazomi i Szkoły Podstawowej w Jarostach. Zawierają one mały fragment tego, co warto zobaczyć podróżując po naszym regionie.  Wszystkie zostały wykonane z najwyższą starannością i zastaną nagrodzone. Organizator - Szkoła Podstawowa w Jarostach – serdecznie dziękuje uczniom biorącym udział w konkursie za ich prace, a nauczycielom i rodzicom za wsparcie działań naszych młodych artystów. Nagrody zostaną przekazane do szkół w najbliższych dniach. Zapraszam do udziału w kolejnych konkursach Beata Dudek

Czytaj więcej...

31.03.2021

Życzenia Wielkanocne od Samorządu Uczniowskiego

Czytaj więcej...
zsp1

31.03.2021

Oferta ZSP 1

Oferta edukacyjna ZSP nr 1

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka