Koło młodego badacza

22.11.2019 r. odbyły się kolejne zajęcia koła młodego badacza "Nasze Środowisko" prowadzonego w ramach projektu "Szkoły Nowych Horyzontów" przez p. Bożenę Nowak. Uczniowie obserwowali jedno ze zwierząt żyjących w glebie- dżdżownicę. Pracowali tak, aby nie krzywdzić żywych zwierząt. Obserwowali i opisywali budowę zewnętrzną, wyróżniali odcinek głowowy, siodełko, dotykali szczecinek. Zwracali uwagę na zachowanie zwierząt, gdy na ich drodze pojawiła się przeszkoda a za nią kropla wody. Porównywali zachowanie się dżdżownic umieszczonych na białych i czarnych kartkach papieru. Swoje obserwacje i wnioski z doświadczeń młodzi badacze zapisali w otrzymanych kartach pracy.  


Wycieczka do Spały

W piątek 15 listopada 2019r. grupa uczniów z Koła Młodego Badacza „Nasze środowisko” w ramach projektu unijnego „Szkoła Naszych Horyzontów” uczestniczyła w wycieczce do Spalskiego Parku Krajobrazowego.

Młodzi badacze zapoznali się z historią Spały i Spalskiego Parku Krajobrazowego, obejrzeli najciekawsze obiekty w Spale, odbyli spacer przyrodniczą ścieżką dydaktyczną zakończoną sosnami „na szczudłach”, podziwiali jesienną Pilicę i Gać ( z jazem, gdzie funkcjonowała elektrownia wodna) oraz elementy rezerwatu „Gać Spalska”. Opiekę nad uczniami sprawowała B. Nowak.

Aktualności

konkurs

27.03.2024

Gminny Konkurs Ortograficzny i Gminny Konkurs Plastyczny z zakresu uzależnień

Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego z zakresu profilaktyki uzależnieńW tym roku uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „Szczęśliwa rodzina bez używek i przemocy”. Wśród dużej ilości przekazanych przez nas prac były również takie, które jury zdecydowało się nagrodzić. W kategorii I uznanie zdobyły prace Igi Zielińskiej i Darii Dajcz z kl. IV,        w kategorii II nagrodzono pracę Leny Dajcz z kl. VII, wyróżniony został także uczeń kl. IV Krzysztof Kaczmarek w kategorii III. Gratulujemy! Gminny konkurs ortograficzny Podczas zmagań konkursowych naszą szkołę reprezentowały uczennice: Iga Piskorz i Wiktoria Dajcz    z kl. VII oraz Paulina Kiełbasa z kl. VIII. Pomimo tego, że nie udało im się zająć miejsca na podium, sam udział w konkursie był dla nich niewątpliwie cennym doświadczeniem, jak również okazją do integracji z uczniami z innych szkół z terenu naszej gminy. 

Czytaj więcej...
konkurs

27.03.2024

Szkolny Konkurs Ortograficzny

Szkolny Konkurs Ortograficzny 2024 I m. Alicja Bernacka kl. VII m. Anastazja Nowicz kl. VIII m. Martyna Dziubecka kl. IV  Organizator: Marzena Kaźmierczak

Czytaj więcej...
konkurs

27.03.2024

Gminny Konkurs Recytatorski w Szkole Podstawowej w Babach

Czytaj więcej...
kiermasz

25.03.2024

Kiermasz Wielkanocny 25 - 27.03.2024! Zapraszamy!

Czytaj więcej...
akcja

25.03.2024

Akcja! Zbieramy Skarpetki!

Czytaj więcej...
akcja

25.03.2024

Powitanie w oddziale przedszkolnym

Powitanie wiosny przez przedszkolaków    To właśnie ona była dziś gwiazdą naszego dnia, zrobiona z rolek od papieru, pomponów, tektury, papieru, starych materiałów, papierowych foremek od ciasteczek, brokatowych kuleczek - „Marzanna”, bo o niej mowa wrzucona do wody zainicjowała 21.03.2024 roku powitanie wiosny w oddziale przedszkolnym.      Zgodnie z odwieczną tradycją tworzyły ją dzieci z pomocą wychowawcy. Jej twarz została wycięta ze sztywnej tektury, ciało powstało ze złączonych taśmą rolek od papieru. Cała reszta to już finezja sztuki artystycznej czyli suknia z fartucha chirurgicznego, kwiaty z foremek do ciast i brokatowych kulek, papierowa, rozwiana czupryna, ruchome kuszące oczka oraz uśmiechnięte papierowe usta. To rysopis naszej „Marzanny” stworzonej przez przedszkolaków z okazji pierwszego dnia wiosny. Jej los choć typowy dla każdej „Marzanny” zakończył się w pobliskiej rzeczce. Natomiast nasze uśmiechy na buziach i wypowiadane magiczne, wiosenne zaklęcie: „Marzanno, marzanno Ty piękna Panno do wody Cię wrzucamy, bo wiosny czekamy” wieści, że teraz wiosenna pogoda już murowana! 

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka