WYCIECZKA

12.06.2024

Wyjazd klasy Ia i Ib na spektakl ,,Przygody Kota''

„Przygody Kota” - spektakl z przesłaniem

     Pod koniec roku szkolnego oddział przedszkolny, klasa IA i IB wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim na niesamowitą ucztę teatralną z niezwykłym morałem - spektakl „Przygody Kota”
w wykonaniu Poznańskiego Teatru Aktora. Spektakl zadziwił nas, a także zaskoczył życiowymi mądrościami.

 

     W piątek (07.06.2024 r.) wybraliśmy się na bardzo mądry, pouczający, a także fascynujący spektakl o dwóch pokoleniach - młodych i starych, które na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury wykreowane zostały przez bajkowych kotów Filemona - przedstawiciela młodego pokolenia oraz Bonifacego - osobnika o podeszłym wieku, przedstawiciela starego pokolenia. Tak, jak bywa to w życiu Bonifacy z Filemonem na początku nie mogli znaleźć wspólnego języka. Co łączy dwa pokolenia, oczywiście wspólny cel, pozbycie się z gospodarstwa cwanych i sprytnych myszy, które wyjadają bezkarnie wszystkie zebrane plony. Bonifacy i Filemon postanawiają wspólnie wyruszyć w drogę do mądrej sowy, by uzyskać odpowiedź jak się ich pozbyć z gospodarstwa. Filemon jest za młody i ma miejskie obycie, nie potrafi łapać myszy, natomiast Bonifacy jest za słaby, za stary i ma słaby wzrok, by uganiać się za myszami.

Koty w swej wędrówce spotykają wiele ciekawych zwierząt, a mianowicie jeża, niedźwiedzia, mrówkę, a w końcu sowę, która daje im gotową receptę na pozbycie się myszy z gospodarstwa.

    Przedstawienie porusza młodego widza i wciąga w bajkowy świat poprzez niezwykłe efekty świetlne, doskonałe połączenie technik teatralnych, w spektaklu znajdziemy elementy teatru cieni, aktorzy posługują się również myszkami - pacynkami, doskonałe kostiumy aktorów grających kota Filemona, Bonifacego oraz jeża, niedźwiedzia, mrówki, mądrej sowy. Wszystko przeplatane jest elementami musicalowymi, a więc pięknymi piosenkami, które wykonują bohaterzy spektaklu. Otwarte buzie małych widzów i ich spontaniczne reakcje są potwierdzeniem tego, że spektakl był udany.

 

Organizatorem wycieczki była wychowawczyni oddziału przedszkolnego Ewa Wiśniewska.
Za opiekę i współpracę przy organizacji wycieczki dziękuję Pani Elżbiecie Ogrodniczak
-Kozłowskiej, Pani Urszuli Pielużek, Pani Monice Robert, Pani Agnieszce Gandziarowskiej.

       

Aktualności

konkurs

14.11.2024

IX Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

W wierszach patriotycznych zaklęta jest opowieść o Ojczyźnie. Odnajdujemy w nich prawdę o naszych dziejach, historii, tradycji. Mają one w sobie coś wyjątkowego, tak że każdy czuje się patriotą, całym sercem wierzy w swój kraj.

 

W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział uczniowie z 5 szkół.

Jury w składzie: p. Agata Biesaga – sekretarz gminy Moszczenica,

p. Aneta Cichoń – starszy wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim i p. Jerzy Korytkowski – były dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Moszczenicy, przyznało nagrody  i wyróżnienia w II kategoriach wiekowych.

Klasy VII – VIII

Nagrody:

Jakub Gołębiowski - SP Jarosty

Wiktoria Ogrodnik – SP Brzoza

Zuzanna Krawczyk – SP Moszczenica

Wyróżnienia:

Michalina Malasińska – SP Moszczenica

Izabela Kawnik – SP Baby

Bianka Dąbrowska – SP Jarosty

Klasy IV – VI

Nagrody:

Antonina Ungier – SP Moszczenica

Jan Witkowski – SP Jarosty

Anastazja Nowicz – SP Jarosty

Wyróżnienia:

Paulina Piera – SP Jarosty

Jan Okła – SP Moszczenica

Maja Szymańska – SP Baby.

Nagrody książkowe ufundował p. Dariusz Magacz – Wójt Gminy Moszczenica.

Organizatorki: p. Marzena Kaźmierczak, p. Magdalena Sigorska i p. Anna Strzopa - Machulska, dziękują wszystkim zaangażowanym w przygotowanie konkursu.    

Czytaj więcej...
akademia

12.11.2024

Świętujemy Dzień Niepodległości

"Płomień rozgryzie malowane dzieje,Skarby mieczowi spustoszą złodzieje,Pieśń ujdzie cało...".Pod takim hasłem w naszej szkole odbyło spotkanie z pieśnią patriotyczną.Z okazji 106. rocznicy odzyskania niepodległości w sali gimnastycznej rozbrzmiewały pieśni, które niegdyś towarzyszyły żołnierzom, powstańcom, partyzantom walczącym na wielu frontach o wolną Polskę.Nauczyciele, uczniowie i rodzice zjednoczeni w jednym głosie- miłości do ojczyzny i pamięci o tych, którzy walczyli o jej wolność- uczcili wielki dzień zapisany na kartach historii naszej Ojczyzny .Raduje fakt, że z takim entuzjazmem, zaangażowaniem i sercem uczniowie uczcili Narodowe Święto Niepodległości

Czytaj więcej...
wyjazd

12.11.2024

Wyjazd klas VI - VIII do teatru

8 listopada uczniowie kl. VI – VIII wybrali się na spektakl pt. „Dziady cz. II” w reż. Tadeusza Łomnickiego. Przedstawienie miało miejsce w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Na scenie wystąpili aktorzy Teatru Ludowego z Krakowa. Inscenizacja oddala charakter dramatu romantycznego dzięki wspanialej grze aktorów, znakomitym rekwizytom oraz niesamowitej scenografii. Sztuka bardzo się podobała, choć chwilami śpiew chóru: „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie…” przyprawiał o dreszcze. Organizator: p. Marzena KaźmierczakKierownik i opiekun: p. Ewa Kroczyńska Opiekunowie: p. Aneta Lipa, p. Kamila Ogłoza

Czytaj więcej...
akcja

12.11.2024

Akcja BohaterOn

Czytaj więcej...
akcja

07.11.2024

Rysiowe Animacje

Czy warto integrować klasę? Oczywiście, że  tak. Przekonali się o tym uczniowie klas biorących udział w zajęciach integracyjnych, organizowanych przez RYSIOWE ANIMACJE. Wspólne zabawy i niezapomniane chwile zostały uwiecznione na zdjęciach i filmach.https://drive.google.com/file/d/1zu2zuQupfwGoow232-9oI1l22GXRSXlz/view?usp=sharing

Czytaj więcej...
akcja

12.11.2024

Wizyta w Pieńkach Karlińskich klasy pierwszej

Jak co roku w okolicach Święta Zmarłych uczniowie naszej szkoły odwiedzają i porządkują miejsce Pamięci Narodowej w Pieńkach Karlińskich. W tym roku 29 października uczniowie klasy I wraz ze swoją wychowawczynią wybrali się do lasku w Pieńkach Karlińskich, aby uczcić pamięć ofiar.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka