Nauczyciele

Wychowanie przedszkolne:

 mgr Ewa Wiśniewska

 

Edukacja wczesnoszkolna:

mgr Anna Kwiatkowska

mgr Elżbieta Ogrodniczak-Kozłowska

mgr Małgorzata Cukiernik

mgr Monika Robert

 

Język polski:

mgr Bożena Nowak - Justyna

mgr Marzena Kaźmierczak

mgr Monika Raś

 

Przyroda, Chemia:

mgr Milena Barańska


Biologia

mgr Milena Barańska

 

Matematyka:

mgr Aneta Lipa

mgr Bożena Ciałowicz

 

Historia:

mgr Anna Strzopa - Machulska
 

Język angielski:

mgr Magdalena Sigorska

mgr Agnieszka Latocha

 

Język niemiecki:

mgr Krystyna Szmerdt

 

Geografia:

mgr Milena Barańska

 

Fizyka:

mgr Bożena Ciałowicz

 

Wiedza o społeczeństwie:

mgr Anna Strzopa - Machulska

 

Informatyka:

mgr Karolina Ludwiczak

 

Technika:

mgr Magdalena Sigorska

 

Plastyka, Muzyka:

mgr Maria Bylinka

 

Wychowanie fizyczne:

mgr Izabela Dybała, mgr Marzena Fijałkowska

 

Religia:

mgr Karolina Ludwiczak

mgr ks. Robert Nowak

 

Etyka:

mgr Anna Strzopa-Machulska

 

Edukacja dla bezpieczeństwa:

mgr Małgorzata Cukiernik

 

Biblioteka
Zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego
:

 mgr Beata Dudek


Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna:

mgr Elżbieta Ogrodniczak-Kozłowska

 

Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne:

mgr Anna Strzopa - Machulska
 

 Zajęcia rewalidacyjne:

mgr Małgorzata Cukiernik

mgr Monika Robert

mgr Monika Baryła

mgr Urszula Pielużek

mgr Kamila Bąk

mgr Agnieszka Gandziarowska


 Zajęcia logopedyczne:

mgr Marzena Kaźmierczak


Wychowanie do życia w rodzinie:

mgr Milena Barańska


Nauczyciele współorganizujący proces kształcenia:

mgr Monika Baryła

mgr Urszula Pielużek

mgr Kamila Bąk

mgr Agnieszka Gandziarowska


Aktualności

festyn

12.06.2024

Festyn Rodzinny w Jarostach

Galeria

Czytaj więcej...
WYCIECZKA

12.06.2024

Wyjazd klasy Ia i Ib na spektakl ,,Przygody Kota''

„Przygody Kota” - spektakl z przesłaniem     Pod koniec roku szkolnego oddział przedszkolny, klasa IA i IB wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim na niesamowitą ucztę teatralną z niezwykłym morałem - spektakl „Przygody Kota” w wykonaniu Poznańskiego Teatru Aktora. Spektakl zadziwił nas, a także zaskoczył życiowymi mądrościami. 

     W piątek (07.06.2024 r.) wybraliśmy się na bardzo mądry, pouczający, a także fascynujący spektakl o dwóch pokoleniach - młodych i starych, które na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury wykreowane zostały przez bajkowych kotów Filemona - przedstawiciela młodego pokolenia oraz Bonifacego - osobnika o podeszłym wieku, przedstawiciela starego pokolenia. Tak, jak bywa to w życiu Bonifacy z Filemonem na początku nie mogli znaleźć wspólnego języka. Co łączy dwa pokolenia, oczywiście wspólny cel, pozbycie się z gospodarstwa cwanych i sprytnych myszy, które wyjadają bezkarnie wszystkie zebrane plony. Bonifacy i Filemon postanawiają wspólnie wyruszyć w drogę do mądrej sowy, by uzyskać odpowiedź jak się ich pozbyć z gospodarstwa. Filemon jest za młody i ma miejskie obycie, nie potrafi łapać myszy, natomiast Bonifacy jest za słaby, za stary i ma słaby wzrok, by uganiać się za myszami.

Koty w swej wędrówce spotykają wiele ciekawych zwierząt, a mianowicie jeża, niedźwiedzia, mrówkę, a w końcu sowę, która daje im gotową receptę na pozbycie się myszy z gospodarstwa.

    Przedstawienie porusza młodego widza i wciąga w bajkowy świat poprzez niezwykłe efekty świetlne, doskonałe połączenie technik teatralnych, w spektaklu znajdziemy elementy teatru cieni, aktorzy posługują się również myszkami - pacynkami, doskonałe kostiumy aktorów grających kota Filemona, Bonifacego oraz jeża, niedźwiedzia, mrówki, mądrej sowy. Wszystko przeplatane jest elementami musicalowymi, a więc pięknymi piosenkami, które wykonują bohaterzy spektaklu. Otwarte buzie małych widzów i ich spontaniczne reakcje są potwierdzeniem tego, że spektakl był udany.

 

Organizatorem wycieczki była wychowawczyni oddziału przedszkolnego Ewa Wiśniewska. Za opiekę i współpracę przy organizacji wycieczki dziękuję Pani Elżbiecie Ogrodniczak -Kozłowskiej, Pani Urszuli Pielużek, Pani Monice Robert, Pani Agnieszce Gandziarowskiej.

       

Czytaj więcej...
konkurs

12.06.2024

Szkolny Konkurs Frazeologiczny

SZKOLNY  KONKURS  FRAZEOLOGICZNY W konkursie przeznaczonym dla kl. IV – VIII wyróżnili się w tym roku następujący uczniowie: I m. Alicja Małż kl. VII m. Hanna Grzejdziak kl. VIII m. Anastazja Nowicz kl. V  Organizator konkursu: p. Marzena Kaźmierczak

Czytaj więcej...
WYCIECZKA

06.06.2024

Wizyta oddziału przedszkolnego na Komendzie Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim

W miasteczku ruchu drogowego          Jak zachować się kiedy się zgubimy, jakie zasady panują na ulicy, jak zachować się kiedy policjant kieruje ruchem drogowym? - wszystko to dzieci z oddziału przedszkolnego SP Jarosty mogły dowiedzieć się podczas wycieczki do Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.           W środę (29.05.2024 r.) przedszkolaki z SP Jarosty odwiedziły Komendę Miejską Policji w Piotrkowie Trybunalskim. W trakcie wycieczki najmłodsi mogli poznać technikę śledczą czyli daktyloskopię poprzez odciśnięcie swoich palców oraz ręki na specjalnym papierze, poszukać odcisków linii papilarnych na papierze za pomocą proszku magnetycznego. Na dzieci czekało również kreatywne miasteczko ruchu drogowego, gdzie ruchem sterował prawdziwy policjant. Do pojazdów można było wejść i wczuć się w rolę kierowcy lub pasażera wozu policyjnego, autobusu lub pojazdu osobowego. Przy okazji przedszkolaki dowiedziały się, kiedy policjant pokazuje, że jest światło czerwone, pomarańczowe, zielone. Wszystko odbywało się pod fachowym okiem aspirant Katarzyny Dębińskiej - policyjnego profilaktyka w Komendzie Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Zwieńczeniem spotkania z policją była możliwość wejścia na prawdziwy motocykl policyjny, a także do radiowozu policyjnego. Panowie policjanci użyli nawet sygnału dźwiękowego, żeby nas pożegnać. Była to niesamowita frajda. Zdobyte informacje przydadzą nam się zwłaszcza przed nadchodzącymi wakacjami podczas, których wyruszamy na wakacje i stajemy się uczestnikami ruchu drogowego.  Organizatorem wycieczki była wychowawczyni oddziału przedszkolnego Pani Ewa Wiśniewska. Za opiekę nad dziećmi dziękuję Pani Annie Banaszczyk. Za pomoc w realizacji i pomysł na wycieczkę: Pani Paulinie Trochimiak. Serdeczne podziękowanie za cierpliwość i podejście do dzieci Pani aspirant Katarzynie Dębińskiej.  

Czytaj więcej...
WYCIECZKA

06.06.2024

Wyjazd oddziału przedszkolnego do Muzeum Mini Lodów

Lodowe desery na Dzień Dziecka         Są kolorowe, z posypką, ich smak jest wyjątkowo orzeźwiający, amatorów lodów, bo o nich mowa nie brakuje w żadnym przedziale wiekowym. Jeśli już świętować Dzień Dziecka to na całego, a najsmaczniej to w nietuzinkowym Muzeum Mini Lodów położonym w malowniczym Rynku Trybunalskim będącym wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego. Tak też świętowały swój dzień przedszkolaki z SP Jarosty.  

         Lody to przysmak, który skusi nie jednego łasucha, a dla dzieci jest rarytasem bez, którego nie wyobrażają sobie życia. Aby dowiedzieć się nieco więcej na ich temat, mali badacze świata wybrali się do Mini Muzeum Lodów znajdującego się w Piotrkowie Trybunalskim. Tam Pani Blanka Strzelczyk pomogła nam nie tylko zrozumieć skąd pochodzą lody, ale wraz z nami w ramach warsztatów w tworzeniu lodów, wyczarowała dla małych łasuchów słodkie mini deserki z lodami i przepysznymi, kolorowymi żelkami. Później usłyszeliśmy ciekawe historyczne dane i anegdoty o lodach. A jak to z tymi lodami było? Ludzie już od starożytnych czasów tworzyli lody, najpierw były one prymitywne, bo tworzone ze śniegu. Jak podają źródła „współczesne lody trafiły do Europy prawdopodobnie dzięki Marco Polo. Jak głosi legenda wenecki podróżnik wykradł tajną recepturę podczas jednej z podróży po Chinach i sprzedał weneckim cukiernikom. Jednym z pierwszych miejsc w Europie, które zaczęły serwować lody dla szerokiego odbiorcy, choć wciąż dla elit w XVII w. była lodziarnia Cafe Procope we Francji”. A jak to wyglądało w Piotrkowie Trybunalskim? W Piotrkowie wedle źródeł historycznych mrożony przysmak sprzedawał stary Lejzerowicz. Umieszczał bryłę lodów wraz z zanurzonymi w niej rodzynkami, migdałami na stoliku, a następnie toporkiem odcinał ten kremowy przysmak żydowskim dzieciom za przysłowiowy grosz. W Piotrkowie za sprawą lodów zasłynął też „wielki i brodaty chłop rosyjski - sacharmarożnikow”, który chodził po mieście z blaszanych bańkami wypełnionymi śmietankowymi i czekoladowymi lodami. Do kupna lodów zachęcał wszystkich przeraźliwie krzycząc, stąd jego porównanie do „koguta”.

        Dopiero PRL przyniósł takie lody, jak produkowane fabrycznie Pingwiny czy lody Calypso i Bambino. Obecnie możemy wybierać najrozmaitsze lody. Obdarzeni taką dawką wiedzy historycznej przeszliśmy do zwiedzania muzeum, oglądając pierwszą maszynę do tworzenia lodów oraz inne ciekawe eksponaty związane z produkcją lub konsumpcją lodów. Pełni wrażeń odetchnęliśmy na piotrkowskiej starówce i wróciliśmy do szkoły.

 

Organizatorką wycieczki była wychowawczyni oddziału przedszkolnego Pani Ewa Wiśniewska. Za pomoc w opiece nad dziećmi dziękuję Pani Annie Banaszczyk.         

Czytaj więcej...
konsultacje

29.05.2024

Konsultacje

KONSULTACJE NAUCZYCIELI Z RODZICAMI ODBĘDĄ SIĘ 3 CZERWCA 2024 R. (PONIEDZIAŁEK) W GODZ. 15.00 – 16.00  

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka