Mój własny biznes

Program koła rachunkowości „Mój własny biznes” przybliża uczniom zagadnienia i pojęcia związane z biznesem i finansowaniem działalności gospodarczej. Na jednych z zajęć  tworzyliśmy listy zapotrzebowania sprzętowego i planowaliśmy wydatki związane z uruchomieniem własnego biznesu. Kolejne spotkanie przeznaczone będzie na analizę ofert  firm dysponujących potrzebnym wyposażeniem oraz  instytucji finansowych udzielających kredytów.

zajęcia

zajęcia

zajęcia

zajęcia

zajęcia

zajęcia

zajęcia

zajęcia

Aktualności

akcja

15.01.2024

Spotkanie z położną w oddziale przedszkolnym i drugim

Spotkanie z położną   Pomaga młodym mamą w czasie ciąży, podczas porodu oraz w opiece nad noworodkiem. Jest niezastąpionym przewodnikiem i opiekunem każdej matki, o kim mowa - oczywiście o położnej. Niezwykłe spotkanie z położną - Panią Katarzyną Grzesiak odbyło się we wtorkowy poranek (11.01.2024 r.) w oddziale przedszkolnym i drugim.     Nasi uczniowie mogli we wtorkowy poranek zastanowić się czy położnictwo to zawód przyszłości, a także na własnej skórze zobaczyć na czym on polega. Wszystko to w związku z wizytą mamy naszych uczennic Mai i Niny, Pani Katarzyny Grzesiak - położnej, która pojawiła się w oddziale przedszkolnym i drugim. Nasi najmłodsi uczniowie mogli posłuchać o położnictwie, ale nie tylko. Czekało przed nimi nie lada zadanie, musieli samodzielnie spróbować swoich sił |w przewinięciu fantomów noworodków. Chętnych do tego nie brakowało. Każdy mógł posłuchać bicia swojego serca przez fachowy sprzęt, jakim jest stetoskop. Kto czuł, że spada mu ciśnienie mógł dokonać jego pomiaru za pośrednictwem nowoczesnego ciśnieniomierza. Na koniec czekała na nas nie lada gratka, bowiem Pani Katarzyna podarowała nam piękne naklejki oraz ciekawe karty pracy dotyczące pracy położnej - wycinanki, labirynty, kolorowanki. Wszystkie pracowite rączki słuchaczy w mig uzupełniły ciekawe zadania. Położnictwo to niewątpliwie piękny zawód, bowiem każda położna sprawia uśmiech na buzi nie tylko młodej mamy, ale małego, bezbronnego człowieka - noworodka. Kiedy się pojawia wszelkie wątpliwości i niejasności się wyjaśniają, a na twarzy każdej mamy pojawia się poczucie ulgi i bezpieczeństwa.  Dziękujemy serdecznie Pani Katarzynie Grzesiak za to, że znalazła czas, żeby zarazić młodych ludzi pasją do swojego zawodu. Doceniamy niezwykłą kreatywność i przygotowanie Pani Kasi.Opiekunami podczas spotkania były Pani Ewa Wiśniewska oraz Pani Małgorzata Cukiernik.                 

Czytaj więcej...
konkurs

20.02.2024

Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek w Moszczenicy

 W dniu 19.01.2024 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Moszczenicy. Julian Król zdobył nagrodę kategorii klasy 4 – 6, Anastazja Nowicz zdobyła wyróżnienie w kategorii klasy 4 – 6 i Zuzanna Merk otrzymała wyróżnienie w kategorii 0 – 3. W niedzielę 21.01.2024 odbył się koncert laureatów w Kościele Parafialnym w Moszczenicy, na którym wystąpił Julian Król. Oczywiście dziękujemy za zaangażowanie wszystkich uczniów, którzy podjęli się udziału w konkursie. 

Czytaj więcej...
ogłoszenie

15.01.2024

Choinka szkolna

Zabawa choinkowa dla uczniów naszej szkoły odbędzie się 20 stycznia 2024 r. (sobota) w sali gimnastycznej w godz. 14.00 – 19.00 z  podziałem na dwie grupy wiekowe. W tym dniu odpracowujemy 2 maja 2024 r. (czwartek)Opiekę nad uczniami sprawują:Oddział przedszkolny – p. Wiśniewska,Klasa I a – p. Ogrodniczak-Kozłowska, p. PielużekKlasa I b – p. Robert, p. Gandziarowska Klasa II – p. Cukiernik, p. GóreckaKlasa III – p. Kwiatkowska, p. KroczyńskaKlasa IV – p. Sigorska, p. BaryłaKlasa V  – p. Kaźmierczak, p. LatochaKlasa VI  – p. Barańska, p. LudwiczakKlasa VII  – p. Lipa, p. BanaszczykKlasa VIII – p. Dybała, p. Strzopa - MachulskaOprawa fotograficzna – p. DudekOdpowiedzialne za dekorację sali wspólnie z Radą Rodziców – p. Banaszczyk, p. Dybała, p. GóreckaWychowawcy i opiekunowie poszczególnych klas są odpowiedzialni za włączanie uczniów do wspólnej zabawy i nadzorowanie dzieci w zakresie bezpieczeństwa (dzieci nie mogą siedzieć w szatniach, biegać po szkole lub grać na telefonach itp.)Sklepik szkolny w tym dniu będzie nieczynny!Przebieg imprezy:14.00 – 17.00 – wspólna zabawa grupy młodszej – klasy I – III i o.p.16.00-19.00 – wspólna zabawa grupy starszej – klasy IV - VIII16.00 – 16.30 – wizyta Mikołaja w grupie młodszej16.30 – 17.00 – wizyta Mikołaja w grupie starszej15.30 – 16.00 - poczęstunek kl. I a i b i o.p. w stołówce szkolnej 16.30 – 17.00 - poczęstunek kl. II, III w stołówce szkolnej17.00 – 17.30 – poczęstunek kl. IV, V w stołówce szkolnej17.30 – 18.00 – poczęstunek kl. VI, VII w stołówce szkolnej18.00-18.30 – poczęstunek kl. VIII w stołówce szkolnej  Dowóz na imprezę zapewniają rodzice.

Czytaj więcej...
koledy

20.02.2024

Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

W dniu 17.01.2024 odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Uczniowie zaprezentowali znane i mniej znane utwory. Wyniki konkursu:Kategoria 0 – 2:Liliana Nowak, Julian Król, Iga Zielińska Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie!

Czytaj więcej...
konkurs

10.01.2024

Konkurs ,,Eko - skrzat''

Zwycięski Eko Skrzat      Skrzat to nieodłączny motyw świątecznych ozdób składających się na wystrój naszego domowego wnętrza. Idąc tym tropem uczniowie oddziału przedszkolnego podjęli więc (w związku z popularnością tej ozdoby) wyzwanie wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastyczno-technicznym pt. „Eko Skrzat - nasz świąteczny przyjaciel” organizowanym przez Przedszkole nr 86 wchodzące w skład Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie. Okazało się, że uczennica oddziału przedszkolnego Nina Grzesiak zdobyła zaszczytne I miejsce. Powtórzyła zatem sukces z ubiegłego roku, kiedy to w tym samym konkursie triumfował absolwent oddziału przedszkolnego Jan Staniaszek (obecnie uczeń klasy IA).      Skrzat 2022/23 wykonany przez Janka Staniaszka był rockandrollowym gościem. Uczennica tegorocznego oddziału przedszkolnego Nina Grzesiak, która zajęła I miejsce w II edycji konkursu plastyczno-technicznego pt. „Eko Skrzat - nasz świąteczny przyjaciel” wykazała się niezwykłym nowatorstwem i ekologicznym podejściem do tematu. Jej skrzat składał się z pomponów, materiału, skarpetek, butelek po płynie, łączył w sobie modowy szyk z recykligowym sznytem. To na pewno zauważyli i docenili organizatorzy, a przede wszystkim jury konkursu z Przedszkola nr 86 wchodzącego w skład Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie. Obiecujemy nie składać broni i wykorzystywać nasze przedszkolne talenty w następnych kreatywnych konkursach. Natomiast Nince Grzesiak i jej rodzicom serdecznie gratulujemy tego pięknego wyniku i wygranej!          

Czytaj więcej...
ogloszenie

08.01.2024

Zebranie z rodzicami

 ZEBRANIA Z RODZICAMI ODBĘDĄ SIĘ  W DNIU 22  STYCZNIA 2024 R. (PONIEDZIAŁEK)O GODZ. 17.00 – klasy I – III i oddział przedszkolnyO GODZ. 18.00 - klasy IV – VIII ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY – SALA NR 15KLASA I A – SALA NR 31KLASA I B – SALA NR 15KLASA II – SALA NR 40

KLASA III – SALA NR 30KLASA IV – SALA NR 26KLASA V – SALA NR 39KLASA VI – SALA 29KLASA VII – SALA 32KLASA VIII – SALA 27 

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka