Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne

W okresie od 18 września do 12 listopada, w ramach projektu „Szkoła nowych horyzontów”odbyło się 9 zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno – społeczne. Każde spotkanie zaczynaliśmy od zabawy integrującej zespół. Uczniowie najchętniej bawili się w „Ciepło – zimno”, grali w „Pomidora”, „Kolory” lub „Kolanko”. Doskonalili w ten sposób umiejętność słuchania i odszyfrowywania kodów, cierpliwość, kontrolowanie emocji w stresie i porażce.

W drugiej części zajęć rozmawialiśmy na różne ważne tematy, np.: jacy jesteśmy, o czym marzymy,

jakie sukcesy już osiągnęliśmy, a jakie jeszcze przed nami. Każdy uczeń zabierał głos tak często, jak chciał. Nikogo nie zmuszaliśmy do wypowiedzi.

Przed zakończeniem zajęć zawsze znajdywaliśmy czas na relaks. Uczniowie w zależności od własnych upodobań mogli: porysować, poukładać klocki lego lub pograć w gry planszowe. Ten czas, pozornie wolny, był formą doskonalenia pracy grupowej (przydzielaniem ról, budowaniem wspólnych celów, rozwiązywaniem problemów, rozwiązywaniem konfliktów).

Zakończenie zajęć zawsze wiązało się z powtórzeniem najważniejszych treści i podziękowaniem za wspólną pracę. 

Lekcje prowadzi p. Beata Dudek.

Aktualności

07.04.2021

Zmarła Jolanta Horodecka - Wieczorek

             

Czytaj więcej...
jeżycjada

31.03.2021

Jeżycjada 2021

W marcu włączyliśmy się w Ogólnopolską Akcję Czytania Jeżycjady®, której organizatorem jest wydawnictwo Akapit Press. Ze względu na obostrzenia czytanie fragmentów książek odbywało się w małych grupach. Na początek gościłam w oddziale II, gdzie wybrane przez nauczyciela dzieci czytały “Kłamczuchę” M. Musierowicz. Pozostała część zespołu słuchała i kolorowała portrety bohaterów Jeżycjady. Kolejne spotkania z przedstawicielami rodziny Borejków odbyły się w klasie VIII. Kilkoro uczniów, na trzech spotkaniach, czytało swoim kolegom i koleżankom fragmenty książek pani Musierowicz, m. in.: “Opium w rosole”, “Imieniny”, “Kłamczucha”, “Pulpecja”, “Brulion Bebe B.”, “Wnuczka do orzechów”. Ostatnie przedsięwzięcie czytelnicze zrealizowaliśmy w świetlicy. Uczestnikami byli uczniowie klasy III i I czekający na autobus. Nauczyciel przeczytał fragment wybranej przez uczniów książki pod tytułem “Noelka”. Zdecydowanej większości uczniów opowiadania się podobały. Były osoby, które jeszcze tego samego dnia wypożyczyły książki pani Musierowicz. Dziękuję paniom Małgorzacie Cukiernik i Marzenie Kaźmierczak za pomoc w organizacji przedsięwzięcia. Dziękuję wszystkim uczniom, którzy aktywnie uczestniczyli w akcji. Zachęcam do czytania książek Małgorzaty Musierowicz.             Beata Dudek

Czytaj więcej...

01.04.2021

Życzenia

Czytaj więcej...
moja okolica

31.03.2021

Konkurs dla dzieci „Moja okolica – ciekawe miejsca”

„Moja okolica – ciekawe miejsca”  - to kolejna edycja konkursu przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Moszczenica, posiadających orzeczenie z poradni psychologiczno – pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego. Celem konkursu było promowanie walorów przyrodniczych i zabytkowych naszych najbliższych okolic. Wpłynęło łącznie 8 prac z trzech szkół: Szkoły Podstawowej w Babach, Szkoły Podstawowej w Gazomi i Szkoły Podstawowej w Jarostach. Zawierają one mały fragment tego, co warto zobaczyć podróżując po naszym regionie.  Wszystkie zostały wykonane z najwyższą starannością i zastaną nagrodzone. Organizator - Szkoła Podstawowa w Jarostach – serdecznie dziękuje uczniom biorącym udział w konkursie za ich prace, a nauczycielom i rodzicom za wsparcie działań naszych młodych artystów. Nagrody zostaną przekazane do szkół w najbliższych dniach. Zapraszam do udziału w kolejnych konkursach Beata Dudek

Czytaj więcej...

31.03.2021

Życzenia Wielkanocne od Samorządu Uczniowskiego

Czytaj więcej...
zsp1

31.03.2021

Oferta ZSP 1

Oferta edukacyjna ZSP nr 1

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka