akcja

29.11.2024

Akcja „Czytamy po angielsku”

27 listopada 2024 roku miała miejsce w naszej szkole inicjatywa edukacyjna „Czytamy po angielsku”.

W związku z tym, w bibliotece uczniowie klasy IV i VI czytali książki w języku angielskim swoim młodszym kolegom. Osoby, które podjęły się tego zadania, to: Marta Żegnałek  (kl. IV), Alicja Bernacka, Patryk Besztak, Samuel Klauz-Kowalski, Adrianna Kulik, Lena Łęska, Alicja Małż, Liliana Nowak, Anastazja Nowicz, Oliwier Słowicki, Artur Tosiek  (kl. VI).

            Chciałyśmy w ten sposób zachęcić dzieci do czytania książek, a w tym wypadku do czytania książek po angielsku. Bo, jak powiedział włoski powieściopisarz i publicysta, Umberto Eco:

”Who reads books, he lives a double” (Kto czyta książki, żyje podwójnie).

Z kolei Kartezjusz, jeden z najwybitniejszych intelektualistów XVII wieku, stwierdził że:

”Reading good books is like a conversation with the greatest men of past times” (Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów).

Jack Canfield, amerykański mówca motywacyjny i autor książek, następnie dodaje:

”There are essentially two things that will make you wise – the books you read and the people you meet” (Są zasadniczo dwie rzeczy, które uczynią cię mądrym – książki, które czytasz i ludzie, których spotykasz).

Wśród pozycji, wybranych przez dzieci, do czytania pojawiły się:

·       ”The Snow Queen” („Królowa Śniegu”)

·       ”Hansel and Gretel” („Jaś i Małgosia”)

·       ”The Ugly Duckling” („Brzydkie kaczątko”)

·       ”Little Red Riding Hood” („Czerwony Kapturek”)

·       ”The Little Match-Seller” („Dziewczynka z zapałkami”)  

·       ”The Princess and the Pea” („Księżniczka na ziarnku grochu”)

·       ”Sleeping Beauty” („Śpiąca Królewna”)

·       ”Cinderella” („Kopciuszek”)

·       ”The Snow White” („Królewna Śnieżka”)

Pamiętaj o następujących dewizach życiowych:

·       Never stop reading (Nigdy nie przestawaj czytać)

·       New day new chapter (Nowy dzień nowy rozdział).

 

Organizatorzy: Agnieszka Latocha i Beata Dudek  

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

Aktualności

przedstawienie

19.12.2025

Jasełka Bożonarodzeniowe

17 grudnia w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. W niesamowicie magicznej scenerii zebrali się uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice.  Nasi artyści  słowem, piosenką i tańcem przypomnieli historię narodzin Jezusa, czyli opowieść   o miłości, pokoju i dobru, która od wieków łączy ludzi na całym świecie. Wspólnie ze społecznością szkoły te radosne chwile celebrowali zaproszeni goście:Pan Dariusz Magacz – Wójt Gminy MoszczenicaPani Iwona Jarosińska – Przewodnicząca Rady Gminy MoszczenicaKsiądz Marek Mielcarek – Proboszcz tutejszej parafiiPan Waldemar Banaszczyk  - Radny Gminy MoszczenicaPani Elżbieta Zielak – Kierownik Referatu EdukacjiPani Edyta Mordaka – przedstawicielka Rady Rodziców Cieszymy się, że wspólnie mogliśmy przeżyć ten wyjątkowy czas, pełen radości, ciepła i bożonarodzeniowej nadziei. Życzenia świąteczne złożyli całej społeczności szkolnej zaproszeni goście, a pani dyrektor podkreśliła, że Boże Narodzenie to nie tylko czas otwierania prezentów, ale także otwieranie naszych serc. Na koniec wszyscy zebrani wspólnie zaśpiewali kolędę. Spotkanie dostarczyło obecnym wielu  miłych wrażeń i niezapomnianych emocji.

Czytaj więcej...
przerwa

18.12.2025

Ogłoszenie

Zimowa przerwa świąteczna   22 – 31.12.2025 r. 2 stycznia 2026 r. (piątek) – odpracowany choinką szkolną. W tym dniu szkoła jest nieczynna.  5 stycznia 2026 r. (poniedziałek) – dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczychDla chętnych uczniów szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze w godz. 7.00-15.00(bez dowozu i obiadów)Do szkoły wracamy 7 stycznia 2026 r. (środa)       

Czytaj więcej...
wycieczka

18.12.2025

Wycieczka do Łódzi

9 grudnia 2025 roku uczniowie oddziału pierwszego i trzeciego wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Pierwszym punktem programu była wizyta w Teatrze Lalek Arlekin, gdzie obejrzeli spektakl pt. „Mała Syrenka”. Już od wejścia czuć było wyjątkową, bajkową atmosferę – na korytarzach stały różne lalki i elementy scenografii, które pobudzały wyobraźnię. Sam spektakl okazał się bardzo wzruszający i pięknie zrealizowany. Historia małej syrenki, która marzyła o życiu wśród ludzi, była opowiedziana w sposób ciekawy i pełen emocji. Po wyjściu z teatru uczniowie wybrali się na Ulicę Żywiołów, która okazała się świetnym miejscem na integrację podczas nauki i zabawy. Ta przestrzeń pełna kolorów i atrakcji związanych z żywiołami: wodą, ogniem, powietrzem i Ziemią pasowała idealnie do tematyki teatralnej przygody. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Małgorzata Cukiernik, Monika Robert, Agnieszka Gandziarowska.

Czytaj więcej...
akcja

18.12.2025

Czytamy Maluszkom na Święta

🎄📚 Magiczny czas świąt w naszej szkole! 📚🎄Dziś mieliśmy ogromną radość uczestniczyć w 16. edycji akcji „Czytamy Maluszkom na Święta”! ✨Dawno, dawno temu – w czasie, gdy pierwsze śnieżynki cicho tańczyły na niebie, a zapach pierników unosił się w powietrzu – narodził się piękny pomysł. Ktoś pomyślał, że zanim Mikołaj ruszy w drogę z workiem prezentów, warto obdarować dzieci czymś wyjątkowym… magiczną opowieścią. Tak właśnie powstała akcja „Czytamy Maluszkom na Święta”, która od lat niesie ciepło, uśmiech i bajkowe chwile najmłodszym ❤️❄️W gabinecie szkolnego psychologa zebrały się prawdziwe elfy pod przewodnictwem Mikołaja 🎅, który wraz z Panią Dyrektor z wielkim sercem czytał świąteczne bajki dzieciom z „Zeróweczki”. Było radośnie, ciepło i bardzo magicznie ✨A gdy bajki dobiegły końca, wydarzył się prawdziwy cud 🎁Mikołaj, w towarzystwie wesołych elfów i niezawodnego renifera Rudolfa 🦌, wręczył dzieciom CERTYFIKATY GRZECZNYCH DZIECI. Od tej chwili każdy maluszek oficjalnie znalazł się na liście grzecznych – a to oznacza tylko jedno… można już wypatrywać wymarzonych prezentów! 🎄🎁To bajkowe spotkanie odbyło się dzięki współpracy i współorganizacji z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych nr 5 „Ekonomik” – dziękujemy za wspólne tworzenie tej pięknej, świątecznej historii 🤝✨A gdy Mikołaj zaprzęgał sanie, elfy szeptały z uśmiechem: „To jeszcze nie koniec tej opowieści…” 📖Bo magia czytania wraca co roku – razem z pierwszym śniegiem, zapachem choinki i radością dziecięcych serc ❤️Już dziś zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnych edycjach akcji „Czytamy Maluszkom na Święta”.Bo każda bajka zasługuje na ciąg dalszy… ✨🎄

Czytaj więcej...
przedstawienie

14.12.2025

Zapraszamy!!!

Czytaj więcej...
jarmark

10.12.2025

Jarmark Bożonarodzeniowy - zaproszenie!

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka