akademia

18.10.2024

Dzień Edukacji Narodowej


„Miarą kultury społeczeństwa
 jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu”

                                                                                             Eliza Orzeszkowa

 

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione w 1972 roku jako Dzień Nauczyciela. Od 1982 roku na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej.

Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława  Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Potocznie dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.

 

Z okazji kolejnej rocznicy tego Święta uczniowie kl. V i VI przygotowali skecz pt. „Szkoła na wesoło” pokazujący jeden dzień z życia „biednych” uczniów i „gorliwych” nauczycieli, których relacje cechuje brak wspólnego języka: nauczyciele chcą wykrzesać ze swych wychowanków choćby śladowe ilości wiedzy i tropią ich niczym Różowa Pantera, zaś uczniowie bronią się przed nauką rękami i nogami, wymyślając przeróżne sposoby uniknięcia odpytywania.

Uroczystość szkolną uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście:

Agata Biesaga – sekretarz Gminy Moszczenica

Ksiądz Marek Mielcarek – proboszcz tutejszej parafii

Waldemar Banaszczyk – lokalny radny

Przedstawiciele Rady Rodziców

Reprezentanci Fundacji Oświatowej „Jarosty”

Emerytowani pracownicy szkoły


Życzenia wszystkim pracownikom oświaty złożyła pani dyrektor i zaproszeni goście. Po części artystycznej zebrani spotkali się na poczęstunku przygotowanym przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Akademię przygotowały panie: Monika Baryła, Magdalena Sigorska, Marzena Kaźmierczak  

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

Aktualności

konkurs

14.11.2024

IX Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

W wierszach patriotycznych zaklęta jest opowieść o Ojczyźnie. Odnajdujemy w nich prawdę o naszych dziejach, historii, tradycji. Mają one w sobie coś wyjątkowego, tak że każdy czuje się patriotą, całym sercem wierzy w swój kraj.

 

W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział uczniowie z 5 szkół.

Jury w składzie: p. Agata Biesaga – sekretarz gminy Moszczenica,

p. Aneta Cichoń – starszy wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim i p. Jerzy Korytkowski – były dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Moszczenicy, przyznało nagrody  i wyróżnienia w II kategoriach wiekowych.

Klasy VII – VIII

Nagrody:

Jakub Gołębiowski - SP Jarosty

Wiktoria Ogrodnik – SP Brzoza

Zuzanna Krawczyk – SP Moszczenica

Wyróżnienia:

Michalina Malasińska – SP Moszczenica

Izabela Kawnik – SP Baby

Bianka Dąbrowska – SP Jarosty

Klasy IV – VI

Nagrody:

Antonina Ungier – SP Moszczenica

Jan Witkowski – SP Jarosty

Anastazja Nowicz – SP Jarosty

Wyróżnienia:

Paulina Piera – SP Jarosty

Jan Okła – SP Moszczenica

Maja Szymańska – SP Baby.

Nagrody książkowe ufundował p. Dariusz Magacz – Wójt Gminy Moszczenica.

Organizatorki: p. Marzena Kaźmierczak, p. Magdalena Sigorska i p. Anna Strzopa - Machulska, dziękują wszystkim zaangażowanym w przygotowanie konkursu.    

Czytaj więcej...
akademia

12.11.2024

Świętujemy Dzień Niepodległości

"Płomień rozgryzie malowane dzieje,Skarby mieczowi spustoszą złodzieje,Pieśń ujdzie cało...".Pod takim hasłem w naszej szkole odbyło spotkanie z pieśnią patriotyczną.Z okazji 106. rocznicy odzyskania niepodległości w sali gimnastycznej rozbrzmiewały pieśni, które niegdyś towarzyszyły żołnierzom, powstańcom, partyzantom walczącym na wielu frontach o wolną Polskę.Nauczyciele, uczniowie i rodzice zjednoczeni w jednym głosie- miłości do ojczyzny i pamięci o tych, którzy walczyli o jej wolność- uczcili wielki dzień zapisany na kartach historii naszej Ojczyzny .Raduje fakt, że z takim entuzjazmem, zaangażowaniem i sercem uczniowie uczcili Narodowe Święto Niepodległości

Czytaj więcej...
wyjazd

12.11.2024

Wyjazd klas VI - VIII do teatru

8 listopada uczniowie kl. VI – VIII wybrali się na spektakl pt. „Dziady cz. II” w reż. Tadeusza Łomnickiego. Przedstawienie miało miejsce w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Na scenie wystąpili aktorzy Teatru Ludowego z Krakowa. Inscenizacja oddala charakter dramatu romantycznego dzięki wspanialej grze aktorów, znakomitym rekwizytom oraz niesamowitej scenografii. Sztuka bardzo się podobała, choć chwilami śpiew chóru: „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie…” przyprawiał o dreszcze. Organizator: p. Marzena KaźmierczakKierownik i opiekun: p. Ewa Kroczyńska Opiekunowie: p. Aneta Lipa, p. Kamila Ogłoza

Czytaj więcej...
akcja

12.11.2024

Akcja BohaterOn

Czytaj więcej...
akcja

07.11.2024

Rysiowe Animacje

Czy warto integrować klasę? Oczywiście, że  tak. Przekonali się o tym uczniowie klas biorących udział w zajęciach integracyjnych, organizowanych przez RYSIOWE ANIMACJE. Wspólne zabawy i niezapomniane chwile zostały uwiecznione na zdjęciach i filmach.https://drive.google.com/file/d/1zu2zuQupfwGoow232-9oI1l22GXRSXlz/view?usp=sharing

Czytaj więcej...
akcja

12.11.2024

Wizyta w Pieńkach Karlińskich klasy pierwszej

Jak co roku w okolicach Święta Zmarłych uczniowie naszej szkoły odwiedzają i porządkują miejsce Pamięci Narodowej w Pieńkach Karlińskich. W tym roku 29 października uczniowie klasy I wraz ze swoją wychowawczynią wybrali się do lasku w Pieńkach Karlińskich, aby uczcić pamięć ofiar.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka