29.05.2024

Akademia na Dzień Matki

Święto Mamy

      Jedyna, wyjątkowa, troskliwa, kochająca, najczulsza, znajdująca rozwiązanie na każdy problem, dająca się wypłakać na swoim ramieniu, zawsze uśmiechnięta, będąca „lekiem na całe zło” - Mama. To słowo jest najdroższe dla każdego człowieka bez wyjątku na wiek, płeć czy poglądy. W wyjątkowym dniu dla każdej matki oddział przedszkolny, IA, IB oddały hołd wszystkich mamom za pośrednictwem artystycznego przedstawienia, dziękując im za ciepło, serdeczność, niekończące się wsparcie i bezwarunkową, matczyną miłość.

 

     Dość nietypowo, bo wcześniej 24 maja 2024 r. czyli w piątek o godz. 15.00 powitaliśmy nasze kochane mamusie na akademii z okazji ich nadchodzącego święta. Nie zbrakło pięknych recytacji poruszających i wysławiających rolę matki w dzisiejszym świecie, która zawsze „pochyla się nad rozpalonym gorączką, majaczącym dzieckiem”, jej serce „przepełnione jest wdzięcznością”, jest gospodynią, kucharką, nauczycielką, przyjaciółką, żoną, matką, bizneswomen w jednym. To ona w końcu, jak brzmiało motto naszego przedstawienia, „jest kawałkiem, który trzyma nas razem”. To dzięki niej cała rodzina trzyma się razem. Każda mama nie pozwala żadnemu członkowi rodziny zbytnio się oddalić, łączy wszystkich niewidzialną nitką w całość.

      Oprócz słowa mówionego, Dzień Matki świętowaliśmy bardzo tanecznie, oddział przedszkolny zaprezentował „Taniec stokrotek”, natomiast IA - taniec współczesny - latino. W wyjątkowo bajeczny świat wprowadziła wszystkie mamy klasa IB. Nie zabrakło wilka, Czerwonego Kapturka oraz ukochanej mamy, która przestrzega swe dziecko przed niebezpieczeństwem czyli baśniowego ujęcia roli matki według Braci Grimm za sprawą „Czerwonego Kapturka”.
Wiersze, inscenizacje, układy taneczne przeplatały się w piękne i wyjątkowe, bo płynące z dziecięcych serc podziękowanie i wyrażenie bezgranicznej miłości jaką darzymy wszystkiej najukochańsze Mamy.

 

Mama to miękkie ręce. Mama to melodyjny głos, to chuchanie na uderzone miejsce. Mama to samo dobro i sama przyjemność. Coś, co dobrze jest mieć w każdej chwili życia koło siebie, dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie” - „Ziele na kraterze”, Melchior Wańkowicz

 

Organizatorkami przedstawienia były: Pani Elżbieta Ogrodniczak-Kozłowska, Pani Urszula Pielużek, Pani Ewa Wiśniewska, Pani Monika Robert oraz Pani Agnieszka Gandziarowska. Serdeczne podziękowania dla Pana Henryka Kawnika i Pani Urbańczyk za pomoc przy rozłożeniu i złożeniu stolików potrzebnych do poczęstunku.           

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

Aktualności

koniec roku

20.06.2024

Zakończenie roku szkolnego - plan dowozu na ten dzień w załączniku!

Czytaj więcej...
konkurs

24.06.2024

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „ZABYTKI KRAJÓW ANGLOJĘZYCZNYCH I NIEMIECKOJĘZYCZNYCH”

„ZABYTKI KRAJÓW ANGLOJĘZYCZNYCH I NIEMIECKOJĘZYCZNYCH”19 czerwca 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Szarych Szeregów przy ul. Wysokiej 28/38 w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „ZABYTKI KRAJÓW ANGLOJĘZYCZNYCH I NIEMIECKOJĘZYCZNYCH”. Nasi uczniowie z klas starszych brali w nim udział, a ich prace przestrzenne na temat symboli krajów anglojęzycznych zostały docenione. Laureatami konkursu są:

Magdalena Wardęga, uczennica klasy VI, wykonała Brooklyn Bridge (Most Brookliński – jeden z najstarszych mostów wiszących na świecie), otrzymała wyróżnienie.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

Czytaj więcej...
WYCIECZKA

21.06.2024

Wycieczka do Sandomierza klasy IV i V

Wycieczka po Ziemi Sandomierskiej             W dn. 13 - 14 VI uczniowie kl. V i IV odwiedzili kilka miejscowości usytuowanych na Wyżynie Kielecko – Sandomierskiej: Sandomierz – jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast Polski, a w nim: wzniesioną w XIV w. z fundacji króla Kazimierza Wielkiego Bramę Opatowską, z której tarasu roztaczały się urzekające widoki na okolicę, Bazylikę Katedralną Narodzenia NMP z relikwiami bł. Wincentego Kadłubka, autora „Kroniki polskiej”; Rynek z ciekawymi kamienicami, w tym jedną stanowiącą własność wybitnego kompozytora polskiego doby renesansu, Mikołaja Gomółki; gotycki Ratusz; Zamek ufundowany przez Kazimierza Wielkiego; Wąwóz Królowej Jadwigi – wyrzeźbiony w lessowym podłożu przez wody deszczowe jar o ścianach osiągających 10 m wysokości; Dom Długosza ufundowany przez polskiego historyka i kronikarza; Collegium Gostomianum – jedną z najstarszych szkół średnich w Polsce; Furtę Dominikańską zwaną „Uchem Igielnym”. Jednym z punktów harmonogramu była Podziemna Trasa Turystyczna utworzona z szeregu piwnic sięgających nawet 12 m głębokości. W Sandomierzu uczniowie odbyli rejs statkiem po Wiśle. W miejscowości Grabki Duże ciekawym obiektem był zaprojektowany na planie ośmioboku Pałac Orientalny przeznaczony na… harem, a wybudowany przez wyznającego islam Stanisława Rupniewskiego, który jako dziecko został wzięty w jasyr. W Ujeździe zapierały dech w piersiach majestatyczne ruiny Zamku „Krzyżtopór” będącego największym pałacem w Europie do czasu powstania pałacu w Wersalu. Liczył on 365 okien, 54 pokoje, 12 sal , 4 wieże. W sali jadalnej znajdował się szklany strop – akwarium z egzotycznymi rybkami. Niepowtarzalny widok stanowiło miasteczko Szydłów w całości otoczone murami obronnymi, ze średniowiecznym układem urbanistycznym wraz z wieloma zabytkami z tego okresu, do którego wchodzi się przez monumentalną Bramę Krakowską.             Urozmaicony program wycieczki sprawił, iż uczniowie, oprócz pamiątek i zdjęć, przywieźli do domów niezapomniane wrażenia. Kierownik wycieczki: Marzena Kaźmierczak. Opiekunowie: Magdalena Sigorska, Anetta Banaszczyk, Monika Złotowska.

Czytaj więcej...
konkurs

24.06.2024

Konkurs ,,Mam Talent''

Dziś, 10 czerwca, odbył się szkolny konkurs „MAM TALENT!”. Zgodnie z tradycją do rywalizacji przystąpili chętni uczniowie ze wszystkich oddziałów – łącznie 28 osób. Uczestnicy mogli pokazać wszystko to, co potrafią i lubią robić, a także to, czym się interesują. Jury w składzie pani dyrektor – Bożena Nowak – Justyna, pani Ewa Kroczyńska – przedstawiciel Grona Pedagogicznego, pani Sylwia Omufner - Gołota – przedstawiciel Rady Rodziców i Julian Król – przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego,  miało szansę zobaczyć i usłyszeć: 

popisy kulinarne: Wikotra Roberta (I a), Dariusza Makowskiego (II), Adriana Barańskiego (IV), Tymofija Ivanova (IV), Franciszka Masiarka (VI) oraz Wiktorii Dajcz (VII).Każdy z uczestników był świetnie przygotowany, do pokazania swoich mocnych stron. Wszyscy bardzo się starali i udowodnili, że MAJĄ TALENTY!!!!Jury, po długich naradach postanowiło nagrodzić następujących uczniów:

Juliusza Bogusławskiego                                    Gabrielę Mikołajczyk

Adriannę Banaszczyk                                          Jana Gliszczyńskiego

Helenę Wojciechowską                                      Angelikę KlauzPaulinę Kiełbasę                                                 Natana TrojanaAnnę Makowską                                                 Lenę SkrzypekMagdalenę Wardęgę                                          Wiktora RobertaDariusza Makowskiego                                      Tymofija IvanovaAdriana Barańskiego                                          Franciszka MasiarkaWiktorię Dajcz                                                     Jagodę DąbrowskąGRATULUJEMY!!!!!Organizatorki – pani Beata Dudek i pani Anna Strzopa - Machulska serdecznie dziękują za profesjonalną pomoc i wsparcie w kuchni - pani Katarzynie i pani Renacie, zaś pani Iwonce za dokumentowanie całego przedsięwzięcia. Zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych edycjach konkursu!                                                                                                                       

Czytaj więcej...
wopr

21.06.2024

WOPR w Naszej Szkole

Czytaj więcej...
konkurs

21.06.2024

Konkurs ,,Moja mała Ojczyzna''

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU POETYCKIEGO „Moja mała Ojczyzna” I m. Bartłomiej Mamełka kl. VIII m. Magdalena Wardęga kl. VI III m. Lena Zawisza kl. V

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka