wyjazd

22.03.2024

Wyjazd klasy VIII do I Liceum Mundurowego w Piotrkowie Trybunalskim

W środę 13 marca uczniowie klasy VIII gościli w I Liceum Mundurowym Feniks CN-B w Piotrkowie Trybunalskim. Celem wizyty było poznanie oferty edukacyjnej placówki. Uczniowie wraz z panią dyrektor Martą Marszał oraz panem wicedyrektorem mjr rez. mgr Mariuszem Jaśkowskim ciepło nas przyjęli.

Przygotowali dla naszych ósmoklasistów prezentację, z której mogliśmy dowiedzieć się o historii powstania szkół mundurowych Feniks oraz poznać ważne momenty z życia szkoły i jej uczniów. Po części wstępnej zobaczyliśmy jak młodzi wychowankowie I LO prezentują się w mundurach, przekazują meldunki swoim nauczycielom, rozkładają i składają broń, a także udzielają pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie uczniowie naszej szkoły mogli sami posmakować musztry, rozłożyć lub złożyć broń, poćwiczyli na drążku.

Przygotowane zajęcia spodobały się naszym podopiecznym, którzy chętnie brali w nich udział. Zobaczymy, czy udało się zaszczepić bakcyla któremuś z nich i za kilka miesięcy wstąpią w szeregi mundurowych?

 

 

wyjazd

wyjazd

wyjazd

wyjazd

wyjazd

wyjazd

wyjazd

wyjazd

wyjazd

wyjazd

wyjazd

wyjazd

Aktualności

ZAWODY

10.12.2025

Halowy Mikołajkowy Miting LZS Województwa Łódzkiego w lekkiej atletyce

W dniu 4 grudnia 2025r. odbył się  Halowy Mikołajkowy Miting LZS Województwa Łódzkiego w lekkiej atletyce w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Na tym nowoczesnym obiekcie rozegrane zostały następujące dyscypliny: biegi indywidualne na 60, 200, 600, 800, 1000 metrów, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą i bieg sztafetowy 4x200 metrów.Nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę i wykazali się wysoką sprawnością fizyczną osiągając bardzo dobre wyniki sportowe. Na szczególne uznanie zasługują:

Adam Wroński, który zajął czwarte miejsce w biegu na 60m.,Wszystkim uczestnikom naszej reprezentacji należą się gratulacje za osiągnięcie bardzo dobrych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych. Skład reprezentacji: Lilianna Nowak          Wiktoria KawnikHelena MakowskaBartłomiej MamełkaStanisław MiśkiewiczAnna MakowskaJakub JezierskiOliwier SłowickiMichał BajerowskiAdam Wroński Filip GołębiowskiKatarzyna KlimczykKarol KlimczykAdam OstrowskiMiłosz Kowalski   Izabela Dybała Nauczyciel wychowania fizycznego  

Czytaj więcej...
mis

01.12.2025

Misiowe warsztaty w oddziale przedszkolnym

Galeria

Czytaj więcej...
mis

01.12.2025

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia – jedno z najbardziej lubianych wydarzeń wśród uczniów. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował dla dzieci wiele atrakcji, które wprowadziły wszystkich w radosny, misiowy nastrój.Uczniowie brali udział w kolorowaniu gigantycznego misia, który szybko zapełnił się barwnymi wzorami i stał się wspólnym dziełem całej społeczności szkolnej. Nie zabrakło również misiowych quizów i krzyżówek, dzięki którym dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę o słynnych bajkowych misiach i dobrze się przy tym bawić.Dużym zainteresowaniem cieszyła się również zabawa w poszukiwanie ukrytych w szkole misiów. Zadanie okazało się świetną okazją do współpracy, spostrzegawczości i dobrej zabawy.Na każdego uczestnika czekały słodkie upominki, które były miłym zwieńczeniem wspólnie spędzonego czasu.Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyłączyli się do wspólnego świętowania Dnia Pluszowego Misia.  

Czytaj więcej...
akcja

01.12.2025

Akcja BohaterOn w naszej szkole!

Czytaj więcej...
konsultacje

25.11.2025

Konsultacje

KONSULTACJE WSZYSTKICH NAUCZYCIELI Z  RODZICAMI ODBĘDĄ SIĘ 1 GRUDNIA 2025 R. (PONIEDZIAŁEK) W GODZ. 16.00 – 17.00  

Czytaj więcej...
galeria

26.11.2025

Noc z kulturą

W dniu 21 listopada 2025 r. w naszej szkole uczniowie klasy VI brali udział w innowacji pedagogicznej pn. „Noc z kulturą”. Celem spotkania była nauka języka angielskiego  w atmosferze, w której uczeń czuje się swobodnie. Uczniowie wykonywali prace plastyczne, które później opisywali, tańczyli w rytm wybranych piosenek anglojęzycznych i je śpiewali. Dla wszystkich uczestników rodzice kupili pizzę.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka