akcja

15.01.2024

Spotkanie z położną w oddziale przedszkolnym i drugim

Spotkanie z położną

   Pomaga młodym mamą w czasie ciąży, podczas porodu oraz w opiece nad noworodkiem. Jest niezastąpionym przewodnikiem i opiekunem każdej matki, o kim mowa - oczywiście o położnej. Niezwykłe spotkanie z położną - Panią Katarzyną Grzesiak odbyło się we wtorkowy poranek (11.01.2024 r.) w oddziale przedszkolnym i drugim.

 

   Nasi uczniowie mogli we wtorkowy poranek zastanowić się czy położnictwo to zawód przyszłości, a także na własnej skórze zobaczyć na czym on polega. Wszystko to w związku z wizytą mamy naszych uczennic Mai i Niny, Pani Katarzyny Grzesiak - położnej, która pojawiła się w oddziale przedszkolnym i drugim. Nasi najmłodsi uczniowie mogli posłuchać o położnictwie, ale nie tylko. Czekało przed nimi nie lada zadanie, musieli samodzielnie spróbować swoich sił |
w przewinięciu fantomów noworodków. Chętnych do tego nie brakowało.
Każdy mógł posłuchać bicia swojego serca przez fachowy sprzęt, jakim jest stetoskop. Kto czuł, że spada mu ciśnienie mógł dokonać jego pomiaru za pośrednictwem nowoczesnego ciśnieniomierza. Na koniec czekała na nas nie lada gratka, bowiem Pani Katarzyna podarowała nam piękne naklejki oraz ciekawe karty pracy dotyczące pracy położnej - wycinanki, labirynty, kolorowanki. Wszystkie pracowite rączki słuchaczy w mig uzupełniły ciekawe zadania. Położnictwo to niewątpliwie piękny zawód, bowiem każda położna sprawia uśmiech na buzi nie tylko młodej mamy, ale małego, bezbronnego człowieka - noworodka. Kiedy się pojawia wszelkie wątpliwości i niejasności się wyjaśniają, a na twarzy każdej mamy pojawia się poczucie ulgi i bezpieczeństwa.

 

Dziękujemy serdecznie Pani Katarzynie Grzesiak za to, że znalazła czas, żeby zarazić młodych ludzi pasją do swojego zawodu. Doceniamy niezwykłą kreatywność i przygotowanie Pani Kasi.

Opiekunami podczas spotkania były Pani Ewa Wiśniewska oraz Pani Małgorzata Cukiernik.         

       

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

Aktualności

konkurs

27.03.2024

Gminny Konkurs Ortograficzny i Gminny Konkurs Plastyczny z zakresu uzależnień

Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego z zakresu profilaktyki uzależnieńW tym roku uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „Szczęśliwa rodzina bez używek i przemocy”. Wśród dużej ilości przekazanych przez nas prac były również takie, które jury zdecydowało się nagrodzić. W kategorii I uznanie zdobyły prace Igi Zielińskiej i Darii Dajcz z kl. IV,        w kategorii II nagrodzono pracę Leny Dajcz z kl. VII, wyróżniony został także uczeń kl. IV Krzysztof Kaczmarek w kategorii III. Gratulujemy! Gminny konkurs ortograficzny Podczas zmagań konkursowych naszą szkołę reprezentowały uczennice: Iga Piskorz i Wiktoria Dajcz    z kl. VII oraz Paulina Kiełbasa z kl. VIII. Pomimo tego, że nie udało im się zająć miejsca na podium, sam udział w konkursie był dla nich niewątpliwie cennym doświadczeniem, jak również okazją do integracji z uczniami z innych szkół z terenu naszej gminy. 

Czytaj więcej...
konkurs

27.03.2024

Szkolny Konkurs Ortograficzny

Szkolny Konkurs Ortograficzny 2024 I m. Alicja Bernacka kl. VII m. Anastazja Nowicz kl. VIII m. Martyna Dziubecka kl. IV  Organizator: Marzena Kaźmierczak

Czytaj więcej...
konkurs

27.03.2024

Gminny Konkurs Recytatorski w Szkole Podstawowej w Babach

Czytaj więcej...
kiermasz

25.03.2024

Kiermasz Wielkanocny 25 - 27.03.2024! Zapraszamy!

Czytaj więcej...
akcja

25.03.2024

Akcja! Zbieramy Skarpetki!

Czytaj więcej...
akcja

25.03.2024

Powitanie w oddziale przedszkolnym

Powitanie wiosny przez przedszkolaków    To właśnie ona była dziś gwiazdą naszego dnia, zrobiona z rolek od papieru, pomponów, tektury, papieru, starych materiałów, papierowych foremek od ciasteczek, brokatowych kuleczek - „Marzanna”, bo o niej mowa wrzucona do wody zainicjowała 21.03.2024 roku powitanie wiosny w oddziale przedszkolnym.      Zgodnie z odwieczną tradycją tworzyły ją dzieci z pomocą wychowawcy. Jej twarz została wycięta ze sztywnej tektury, ciało powstało ze złączonych taśmą rolek od papieru. Cała reszta to już finezja sztuki artystycznej czyli suknia z fartucha chirurgicznego, kwiaty z foremek do ciast i brokatowych kulek, papierowa, rozwiana czupryna, ruchome kuszące oczka oraz uśmiechnięte papierowe usta. To rysopis naszej „Marzanny” stworzonej przez przedszkolaków z okazji pierwszego dnia wiosny. Jej los choć typowy dla każdej „Marzanny” zakończył się w pobliskiej rzeczce. Natomiast nasze uśmiechy na buziach i wypowiadane magiczne, wiosenne zaklęcie: „Marzanno, marzanno Ty piękna Panno do wody Cię wrzucamy, bo wiosny czekamy” wieści, że teraz wiosenna pogoda już murowana! 

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka