konkurs

10.01.2024

Konkurs ,,Eko - skrzat''

Zwycięski Eko Skrzat

      Skrzat to nieodłączny motyw świątecznych ozdób składających się na wystrój naszego domowego wnętrza. Idąc tym tropem uczniowie oddziału przedszkolnego podjęli więc (w związku z popularnością tej ozdoby) wyzwanie wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastyczno-technicznym pt. „Eko Skrzat - nasz świąteczny przyjaciel” organizowanym przez Przedszkole nr 86 wchodzące w skład Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie. Okazało się, że uczennica oddziału przedszkolnego Nina Grzesiak zdobyła zaszczytne I miejsce. Powtórzyła zatem sukces z ubiegłego roku, kiedy to w tym samym konkursie triumfował absolwent oddziału przedszkolnego Jan Staniaszek (obecnie uczeń klasy IA).

 

     Skrzat 2022/23 wykonany przez Janka Staniaszka był rockandrollowym gościem. Uczennica tegorocznego oddziału przedszkolnego Nina Grzesiak, która zajęła I miejsce w II edycji konkursu plastyczno-technicznego pt. „Eko Skrzat - nasz świąteczny przyjaciel” wykazała się niezwykłym nowatorstwem i ekologicznym podejściem do tematu. Jej skrzat składał się z pomponów, materiału, skarpetek, butelek po płynie, łączył w sobie modowy szyk z recykligowym sznytem. To na pewno zauważyli i docenili organizatorzy, a przede wszystkim jury konkursu z Przedszkola nr 86 wchodzącego w skład Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie. Obiecujemy nie składać broni i wykorzystywać nasze przedszkolne talenty w następnych kreatywnych konkursach.

Natomiast Nince Grzesiak i jej rodzicom serdecznie gratulujemy tego pięknego wyniku i wygranej!          

Aktualności

konkurs

27.03.2024

Gminny Konkurs Ortograficzny i Gminny Konkurs Plastyczny z zakresu uzależnień

Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego z zakresu profilaktyki uzależnieńW tym roku uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „Szczęśliwa rodzina bez używek i przemocy”. Wśród dużej ilości przekazanych przez nas prac były również takie, które jury zdecydowało się nagrodzić. W kategorii I uznanie zdobyły prace Igi Zielińskiej i Darii Dajcz z kl. IV,        w kategorii II nagrodzono pracę Leny Dajcz z kl. VII, wyróżniony został także uczeń kl. IV Krzysztof Kaczmarek w kategorii III. Gratulujemy! Gminny konkurs ortograficzny Podczas zmagań konkursowych naszą szkołę reprezentowały uczennice: Iga Piskorz i Wiktoria Dajcz    z kl. VII oraz Paulina Kiełbasa z kl. VIII. Pomimo tego, że nie udało im się zająć miejsca na podium, sam udział w konkursie był dla nich niewątpliwie cennym doświadczeniem, jak również okazją do integracji z uczniami z innych szkół z terenu naszej gminy. 

Czytaj więcej...
konkurs

27.03.2024

Szkolny Konkurs Ortograficzny

Szkolny Konkurs Ortograficzny 2024 I m. Alicja Bernacka kl. VII m. Anastazja Nowicz kl. VIII m. Martyna Dziubecka kl. IV  Organizator: Marzena Kaźmierczak

Czytaj więcej...
konkurs

27.03.2024

Gminny Konkurs Recytatorski w Szkole Podstawowej w Babach

Czytaj więcej...
kiermasz

25.03.2024

Kiermasz Wielkanocny 25 - 27.03.2024! Zapraszamy!

Czytaj więcej...
akcja

25.03.2024

Akcja! Zbieramy Skarpetki!

Czytaj więcej...
akcja

25.03.2024

Powitanie w oddziale przedszkolnym

Powitanie wiosny przez przedszkolaków    To właśnie ona była dziś gwiazdą naszego dnia, zrobiona z rolek od papieru, pomponów, tektury, papieru, starych materiałów, papierowych foremek od ciasteczek, brokatowych kuleczek - „Marzanna”, bo o niej mowa wrzucona do wody zainicjowała 21.03.2024 roku powitanie wiosny w oddziale przedszkolnym.      Zgodnie z odwieczną tradycją tworzyły ją dzieci z pomocą wychowawcy. Jej twarz została wycięta ze sztywnej tektury, ciało powstało ze złączonych taśmą rolek od papieru. Cała reszta to już finezja sztuki artystycznej czyli suknia z fartucha chirurgicznego, kwiaty z foremek do ciast i brokatowych kulek, papierowa, rozwiana czupryna, ruchome kuszące oczka oraz uśmiechnięte papierowe usta. To rysopis naszej „Marzanny” stworzonej przez przedszkolaków z okazji pierwszego dnia wiosny. Jej los choć typowy dla każdej „Marzanny” zakończył się w pobliskiej rzeczce. Natomiast nasze uśmiechy na buziach i wypowiadane magiczne, wiosenne zaklęcie: „Marzanno, marzanno Ty piękna Panno do wody Cię wrzucamy, bo wiosny czekamy” wieści, że teraz wiosenna pogoda już murowana! 

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka