wyroznienie

11.12.2023

Wyróżnieni w konkursie „Wiem, co zrobić”!

Wystarczy tylko motywacja, papier, kredki, kolorowy papier, piękny pomysł i można wyczarować cuda, a do tego pokazać innym, że „Wiemy, co zrobić” w nagłych przypadkach wymagających wezwania służb. Róża Trochimiak i Alan Trojan z oddziału przedszkolnego SP Jarosty wyczarowali kreatywne prace, które zostały wyróżnione w ramach powiatowego konkursu plastycznego „Wiem, co zrobić” organizowanego już po raz III przez Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim.

 

     Święty Mikołaj i tym razem przyniósł uczniom oddziału przedszkolnego mieszczącego się w SP Jarosty wyjątkowe nagrody i nie małe atrakcje. W otoczeniu pięknej przyrody Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole, w ramach III edycji powiatowego konkursu „Wiem, co zrobić” wyróżnieni zostali Róża Trochimiak i Alan Trojan. Warto podkreślić, że prace naszych uczniów zostały zauważone spośród 159 prac, które zostały zgłoszone do konkursu plastycznego.    

Nasi mali plastycy otrzymali upominki od Starosty Powiatu Piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka, a także przedstawicieli Partnerów Konkursu, jakimi są Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim oraz Nadleśnictwo Piotrków, Lasy Państwowe. Jesteśmy dumni z naszych uczniów tym bardziej,
że od początku trwania konkursu bierzemy udział  w plastycznych zmaganiach i osiągamy nie małe sukcesy. Przypomnijmy, że w roku szkolny 2022/23 wyróżnienie otrzymał Michał Dziubecki, a w roku szkolnym 2021/22 - III miejsce uzyskała Blanka Pęczak. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Uczniów do konkursu przygotowała wychowawczyni oddziału przedszkolnego Pani Ewa Wiśniewska.

 

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

Aktualności

patryk

23.03.2026

Obchody Dnia Świętego Patryka w naszej szkole

17 marca w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Świętego Patryka. Na korytarzu szkolnym pojawiły się symbole związane z Irlandią, a kolor zielony znalazł się w  ubiorze niejednego ucznia. Każdy mógł włączyć się do zabawy rozwiązując zadania specjalnie przygotowane na ten dzień. Młodsi uczestnicy łączyli słowa z rysunkami, dokańczali rysowanie postaci Leprechauna, koniczynki, tęczy i garnca złota. A do zadań starszych uczniów należały krzyżówki, uzupełnianie tekstów i udzielanie odpowiedzi na pytania. Nasi podopieczni chętnie pozowali do zdjęć w przygotowanej specjalnie z tej okazji fotobudce. Za udział w zabawie rozdano też pamiątkowe dyplomy. 

Czytaj więcej...
przedszkolaki

23.03.2026

Słowiańska kukła w oddziale przedszkolnym

Tradycyjnym słowiańskim zaklęciem „Marzanno, Marzanno, Ty piękna panno…” i symbolicznym utopieniem Marzanny w pobliskiej rzece przedszkolaki z SP Jarost uroczyście zainaugurowały początek wiosny.     Oprócz topienia ekologicznej Marzanny, którą przedszkolaki wykonały samodzielnie pod okiem swojej wychowawczyni, odbył się wiosenny spacer. Wędrując po Jarostach najmłodsi odszukiwali symbole wiosenne - były pączki na drzewach, krokusy w ogródkach i wiele innych. Upewniwszy się, że wiosnę widać już na pierwszy rzut oka w okolicy, mali badacze przyrody rzucili się w wir zabawy na placu zabaw. Wszyscy odetchnęliśmy ze spokojem, że już powoli zrzucimy grube kurtki, czapki i szaliki na letnie, pikowane wiatrówki oraz adidasy. Wiosno przybywaj! 

Czytaj więcej...
konkurs

16.03.2026

Sukces geograficzny na miarę województwa!

Sukces geograficzny na miarę województwa! Z ogromną dumą informujemy, że uczeń klasy VIII Bartłomiej Mamełka został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii!To wyjątkowe osiągnięcie jest efektem jego ogromnej wiedzy, pasji do geografii oraz wytrwałej pracy i systematycznego przygotowania. Droga do tego sukcesu wymagała wielu godzin nauki, determinacji i konsekwencji, dlatego tym bardziej cieszymy się z tak wspaniałego rezultatu.Serdecznie gratulujemy naszemu młodemu geografowi i życzymy kolejnych sukcesów oraz niegasnącej ciekawości świata.  

Czytaj więcej...
akcja

09.03.2026

Kreatywny Dzień Kobiet w oddziale przedszkolnym

       W piątek 6 marca 2026 roku przedszkolaki z samego rana wyruszyły do Piotrkowa Trybunalskiego, by spędzić kreatywnie zbliżający się Dzień Kobiet. Było twórczo, artystycznie, kulinarnie i aromatycznie.      Dzień Kobiet to wyjątkowe święto, które przypomina nam jak ważną rolę w naszym świecie pełnią kobiety. Są matkami, żonami, córkami, babciami, a przy tym spełniają się zawodowo. I choć wszystko jest na ich głowach to świetnie sobie radzą i nie poddają się przeciwnościom losu. Na cześć wszystkich małych kobietek w oddziale przedszkolnym wybraliśmy się do pizzerii Sjesta w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie wszyscy wczuli się w rolę pizzer’manów i pizzer’menek tworząc przepiękne, oryginalne pizze. Ten włoski przysmak zaraz po przygotowaniu w rozgrzanym piecu został przez wszystkich małych kucharzy ze smakiem zjedzony! Następnie nie zabrakło kolorowania kredkami kolorowanek i zabawy na placu zabaw. Przecież kalorie najszybciej spala się w ruchu. Następnie udaliśmy się do serca Piotrkowa Trybunalskiego, czyli piotrkowskiej starówki, gdzie mieści się siedziba Warsztatowni aniLab. Tam wszyscy w kreatywny sposób tworzyliśmy przepięknie pachnące świeczki woskowe. Każdy mógł wybrać kolor i zapach świeczek, które staną się wyjątkowym prezentem dla rodziców podczas Święta Rodziny. Nasyceni kreatywnym działaniem powróciliśmy uśmiechnięci i weseli do szkoły.Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni oddziału przedszkolnego Pani Ewa Wiśniewska. Za wyjątkową opiekę nad dziećmi dziękuję Pani Małgorzacie Dziubeckiej.      

Czytaj więcej...
ogłoszenie

06.03.2026

NAJWYŻSZA POZYCJA w naszym regionie!

NAJWYŻSZA POZYCJA w naszym regionie (na 9 032 szkoły podstawowe) powiecie piotrkowskim najwyżej oceniono Szkołę Podstawową im. Margarethy Kamprad w Jarostach (60.668 pkt i 1013 miejsce w rankingu, 2 miejsce w powiecie) Maksymalnie można było zdobyć 100 punktów. Na końcowy wynik składały się:• rezultaty egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego – 84 proc.• osiągnięcia uczniów w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych – 16 proc.Równie istotne w ocenie były: • atmosfera i poczucie bezpieczeństwa • relacje między uczniami i nauczycielami • stabilność kadry • wsparcie psychologiczno-pedagogiczne • komunikacja z rodzicami • możliwość rozwijania pasji i zainteresowań • lokalizacja i codzienna logistykaBrawo My!https://trybunalski.pl/wiadomosci/ogolnopolski-ranking-szkol-podstawowych-2026-jak-wypadly-szkoly-w-piotrkowie-i-powiecie/lxpTTGAs7iYBhbbdE9Vr

Czytaj więcej...
wyazd

06.03.2026

Wyjazd do Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim oddziału I i III

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka