akcja

20.11.2023

VIII Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

VIII GMINNY KONKURS RECYTATORSKI
POEZJI PATRIOTYCZNEJ

 

         Pamiętamy o tych, którzy oddali swe życie za wolną Ojczyznę. Ich mogiły rozsiane są po całym świecie. To często bezimienni bohaterowie. Dzięki nim możemy porozumiewać się w ojczystym języku, poznawać rodzimą literaturę, uczyć się historii naszego narodu. Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami.

W dniu 13 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Margarethy Kamprad w Jarostach odbyła się VIII edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej.

Jury w składzie: pan Tomasz Trzaskacz – Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim i pani Jolanta Pietrzak – Inspektor ds. Oświaty w Gminie Moszczenica, przyznało nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach.

Klasy IV-VI

NAGRODY:

Jakub Gołębiowski kl. VI – SP Jarosty, Adam Pirek kl. V – SP Baby, Zuzanna Małgorzaciak kl. IV – SP Srock

WYRÓŻNIENIA:

Liliana Nowak kl. V – SP Jarosty, Oliwia Stoś kl. V – SP Srock, Michalina Malasińska kl. VI – SP Moszczenica

Klasy VII – VIII

NAGRODY:

Julia Stoś kl. VII – SP Srock, Liza Revutska kl. VII SP Baby

WYRÓŻNIENIA:

Zuzanna Krawczyk kl. VII – SP Moszczenica, Karolina Badek kl. VIII – SP Srock

NAGRODY SPECJALNE:

Jan Witkowski kl. IV – SP Jarosty, Oliwia Kawnik kl. VIII – SP Baby

Sponsorem nagród w kategorii klas IV – VI i VII – VIII był pan Marceli Piekarek -  Wójt Gminy Moszczenica. Nagrody specjalne ufundował pan Tomasz Trzaskacz – Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim.

                Tegoroczną edycję Konkursu zakończyliśmy akcentem muzycznym inspirującym do wspólnej zabawy wszystkich wykonawców utworów poetyckich, ich opiekunów, a także członków Jury. Pomysłodawczynią i realizatorką  zaśpiewania piosenki „Przybyli ułani pod okienko” była pani Dyrektor Bożena Nowak – Justyna.

                Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Konkursu.

Organizatorki: Marzena Kaźmierczak, Magdalena Sigorska

 

                

Aktualności

akcja

07.05.2025

Spotkanie z ratownikiem medycznym

Uczniowie oddziałów II uczestniczyli w spotkaniu z ratownikiem medycznym – Panem Rafałem Nadajewskim. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak prawidłowo wezwać pomoc w sytuacjach zagrożenia życia, jak udzielić pierwszej pomocy oraz jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych.Ratownik zaprezentował podstawowe techniki pierwszej pomocy, a dzieci miały okazję ćwiczyć m.in. pozycję boczną bezpieczną oraz sprawdzanie przytomności. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści o pracy ratownika i chętnie zadawali pytania.Spotkanie było bardzo wartościowe – dzieci nie tylko poszerzyły swoją wiedzę, ale także nauczyły się, jak odpowiedzialnie reagować w trudnych sytuacjach. Dziękujemy naszemu gościowi za ciekawe zajęcia i poświęcony czas!  

Czytaj więcej...
ogłoszenie

30.04.2025

Ogłoszenie Dni Wolne!

 1 maja 2025 r. (czwartek) – Święto Pracy – dzień ustawowo wolny od pracy2 maja 2025 r. (piątek) - dzień wolny od zajęć dydaktycznych odpracowany choinką szkolną – szkoła nie pracuje  

Czytaj więcej...
akcja

24.04.2025

„Każdy inny. Wszyscy równi.”

„Każdy inny. Wszyscy równi.”W Szkole Podstawowej im. Margarethy Kamprad w Jarostach tolerancja to nie tylko hasło, ale także wartość, którą chcemy promować wśród naszych najmłodszych, dlatego zorganizowaliśmy konkurs plastyczny pod hasłem: „Każdy inny. Wszyscy równi.”Wyzwanie to skierowaliśmy do wszystkich uczniów.Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni i kreatywności, a także promowanie idei akceptacji i szacunku wobec drugiego człowieka – niezależnie od różnic, jakie nas dzielą.Uczestnicy w swoich pracach wykazali się niezwykłą wrażliwością i oryginalnym spojrzeniem na temat tolerancji. Kolorowe rysunki i kolaże ukazywały świat, w którym każdy czuje się akceptowany i szanowany. Jury wyłoniło zwycięzców:- Michał Dziubecki kl. 2a- Pola Hereng kl. 3- Martyna Dziubecka kl. 5Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim, którzy podjęli wyzwanie konkursowe!  

Czytaj więcej...
konkurs

24.04.2025

Wyniki Konkursu

Czytaj więcej...
akcja

24.04.2025

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu - wizyta policjantów w naszej szkole

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci, w związku z tym zaprosiliśmy panią policjantkę i pana policjanta, którzy spotkali się z uczniami klasy I. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjant rozmawiał  z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, a w szczególności omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze. Następnie wytłumaczył jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Przypomnieliśmy również sobie numery alarmowe. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa naszych uczniów zarówno w szkole, jak i poza nią.

Czytaj więcej...
życzenia

17.04.2025

Życzenia Świąteczne!!!

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka