spotkanie

14.07.2023

Spotkanie ze Strażakiem

Wakacje kochamy, więc bezpiecznie je spędzamy!

 

O pracy strażaka, a przede wszystkim o spędzeniu bezpiecznych i miłych wakacji rozmawiał z klasą trzecią i oddziałem przedszkolnym strażak z Państwowej Straży Pożarnej Pan Adrian Dziubecki.

 

Dlaczego warto uważać na produkty łatwopalne, co zrobić, gdy widzimy pożar, jaki jest numer alarmowy do służb ratunkowych, a przede wszystkim czym zajmuje się strażak i jak wygląda jego praca? - na te i inne tematy rozmawiał z dziećmi z oddziału trzeciego i oddziału przedszkolnego SP Jarosty strażak Państwowej Straży Pożarnej Pan Adrian Dziubecki. Ponadto nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą różnych zjawisk pogodowych, z którymi niejednokrotnie musi zmierzyć się człowiek, a zwłaszcza strażak. Dzieci opowiadały o różnych ekstremalnych zdarzeniach, które związane są z bardzo odpowiedzialną pracą strażaka, która wymaga od niego niezwykłej odwagi. Teraz już wszyscy wzbogaceni o wiedzę rozpoczniemy wakacje i zapamiętamy te słowa:

„ Gdy na wakacjach z rodzicami wypoczywasz,
Dużo niezwykłych przygód przeżywasz. 

Nie zapomnij jednak o rzeczy ważnej,

By bezpieczeństwo zachować w sytuacji każdej…”.

 

A. Bober „Bezpieczne wakacje”

 

Serdeczne podziękowania dla Pana strażaka Adriana Dziubeckiego. Opiekę nad dziećmi podczas spotkania sprawowały Pani Elżbieta Ogrodniczak-Kozłowska i Monika Baryła z oddziału trzeciego i Pani Ewa Wiśniewska z oddziału przedszkolnego.

spotkanie

spotkanie

spotkanie

spotkanie

spotkanie

spotkanie

spotkanie

spotkanie

spotkanie

spotkanie

spotkanie

spotkanie

spotkanie

spotkanie

spotkanie

spotkanie

spotkanie

spotkanie

Aktualności

ogłoszenie

14.06.2023

Ogłoszenie dni wolne

22 czerwca 2023 r. (czwartek)   Dzień wolny od zajęć dydaktyczno – wychowawczych.  Dla chętnych uczniów szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze (bez dowozu i obiadów).

Czytaj więcej...
wycieczka

14.06.2023

Wycieczka po Ziemi Łowickiej

Wycieczka po ZIEMI ŁOWICKIEJ             30. 05. 2023 r. uczniowie kl. II i IV odwiedzili charakterystyczne dla tego zakątka Polski miejsca.            W ŁOWICZU wprawił wycieczkowiczów w zdumienie ogromny gmach Bazyliki Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja usytuowany w centrum miasta przy Starym Rynku.            W ŻELAZOWEJ WOLI uczniowie zwiedzili Muzeum Fryderyka Chopina z ekspozycją pamiątek rodzinnych Chopinów. Poznali fakty z życia najwybitniejszego polskiego kompozytora. Z zaciekawieniem oglądali bogactwo flory występujące w przylegającym do dworu parku.            Pobyt w skansenie w MAURZYCACH przybliżył odwiedzającym realia życia na wsi na przestrzeni XIX i XX w. Do ciekawych obiektów parku etnograficznego należy zespół sakralny, kapliczki, budynki mieszkalne, szkoła, wiatrak, stodoły. Obok zabytków architektury dzieci obejrzały meble, sprzęt gospodarstwa domowego, obrazy, tkaniny i narzędzia rolnicze.            Na zakończenie wycieczki uczniowie podziwiali barokowy pałac w NIEBOROWIE oraz odbyli spacer po zabytkowym parku w stylu francuskim.             Duża liczba pytań zadawanych przewodnikom przez uczniów świadczyła o zainteresowaniu wycieczką.

Czytaj więcej...
ogłoszenie

06.06.2023

Ogłoszenie dni wolne

8 czerwca 2023 r. (czwartek)   Boże Ciało – dzień wolny od pracy  9 czerwca 2023 r. (piątek) – dzień wolny od zajęć, odpracowany Festynem Rodzinnym. W tym dniu szkoła nie pracuje.

Czytaj więcej...
konkurs

30.05.2023

Gminny Konkurs Recytatorski ,,Kocham Cię, Mamo’’

W piątek 26 maja odbył się w Szkole Podstawowej w Moszczenicy Gminny Konkurs Recytatorski ,,Kocham Cię, Mamo’’. W konkursie uczestniczyła nasza uczennica Bianca Dąbrowska, która dostała za swój występ wyróżnienie. Gratulujemy!

Czytaj więcej...
akademia

30.05.2023

Dzień Matki

Dzień Matki galeria

Czytaj więcej...
Torun

25.05.2023

Wycieczka turystyczno - krajoznawcza do Torunia oddziału trzeciego

Dnia 27. 04. 2023 r. oddział III  Szkoły Podstawowej im. Margarethy Kamprad w Jarostach udał się na wycieczkę turystyczno – krajoznawczą do Torunia. Opiekę sprawowały panie: Elżbieta Ogrodniczak – Kozłowska, Monika Baryła. Uczestnicy wycieczki pod kierunkiem przewodnika zwiedzili w Toruniu zabytki: Stary Rynek z krzywą wieżą, fontannę z żabami, pomnik Mikołaja Kopernika, figurki: pieska, osiołka i smoka, ruiny Zamku Krzyżackiego wraz z jego legendami, uczestniczyli w warsztatach robienia piernika w Muzeum Piernika oraz mogli tam dokonać zakupu wyrobów z piernika.. Był też wolny czas na rynku, gdzie uczniowie kupowali pamiątki z pobytu w  Toruniu. Uczniowie wzbogaceni w wiedzę o zabytkach Torunia, jego legendach, uszczęśliwieni pamiątkami, wrócili do Jarost. Organizator wycieczki: Elżbieta Ogrodniczak - Kozlowska

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka