ec1

27.03.2023

Wyjazd do EC 1

Żywioł(owa) wycieczka

 

       Woda, Ziemia, Życie, Ogień, Powietrze te i inne żywiołowe atrakcje odkryła dla przedszkolaków interaktywna wystawa w łódzkim EC 1 pod tytułem „Ulica Żywiołów”. Ognisty wir jak trąba powietrzna, ciekawe strumyczki czy pistolety wodne, ścianki wspinaczkowe i wiele innych atrakcji czekało na uczniów SP Jarosty na 3 piętrach i 1 500 metrach powierzchni nietuzinkowego łódzkiego, inspirującego, edukacyjnego muzeum.

 

    Naszą wspólną integrację rozpoczęliśmy od dwóch ekscytujących warsztatów. Pierwszy nosił nazwę - „Szalony konstruktor, czyli zabawa w budowanie”. Mali budowniczy wcielali się w szalonych konstruktorów, by zbudować wyjątkową budowlę. Dodatkowo bawili się kołami zębatymi, łańcuchami, śrubami, kamieniami oraz poznawali urządzenia i narzędzia wykorzystywane na budowie. W ramach warsztatu dzieci rozwinęły fizyczny, społeczny i poznawczy obszar rozwoju. Drugie warsztaty pod tytułem „Obrońcy Ziemi” poruszały problem ekologii czyli dbania o przyrodę i czystość Ziemi. Dzieci podawały sobie globus i mówiły za co kochają Ziemię - realizując metodę burzy mózgów. Mogły poznać czynniki wpływające na zanieczyszczenie Ziemi. Układały puzzle z dobrymi i złymi postawami.
W ramach warsztatu dzieci rozwinęły poznawczy obszar rozwoju. Tak mądrze wyedukowani uczniowie ruszyli w głąb interaktywnego muzeum zwanego „Ulicą Żywiołów”. Przedszkolaki z SP Jarosty zdobyły mnóstwo informacji o skałach wchodzących w skład Ziemi, rodzajach drzew rosnących w lasach. Pobudzały zmysły sensoryczne na specjalnej ścieżce. Poznały efekt wpływu ciśnienia wody, który powodował, że pistoletem wodnym można było poruszać piłeczki. Dzieci rozwijały umiejętności fizyczne na ściance wspinaczkowej, specjalnej pajęczynie do wspinania, biegały wokół orbity ziemskiej. Atrakcji było wiele, aż trudno zliczyć. W tak ciekawy i interesujący sposób uświetniliśmy Światowy Dzień Wody.

 

Organizatorem wycieczki była wychowawczyni oddziału przedszkolnego Ewa Wiśniewska.
Za pomoc w opiece nad dziećmi dziękuję Pani Marcie Żerkowskiej.      

 

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

ec1

Aktualności

konkurs

14.11.2024

IX Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

W wierszach patriotycznych zaklęta jest opowieść o Ojczyźnie. Odnajdujemy w nich prawdę o naszych dziejach, historii, tradycji. Mają one w sobie coś wyjątkowego, tak że każdy czuje się patriotą, całym sercem wierzy w swój kraj.

 

W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział uczniowie z 5 szkół.

Jury w składzie: p. Agata Biesaga – sekretarz gminy Moszczenica,

p. Aneta Cichoń – starszy wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim i p. Jerzy Korytkowski – były dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Moszczenicy, przyznało nagrody  i wyróżnienia w II kategoriach wiekowych.

Klasy VII – VIII

Nagrody:

Jakub Gołębiowski - SP Jarosty

Wiktoria Ogrodnik – SP Brzoza

Zuzanna Krawczyk – SP Moszczenica

Wyróżnienia:

Michalina Malasińska – SP Moszczenica

Izabela Kawnik – SP Baby

Bianka Dąbrowska – SP Jarosty

Klasy IV – VI

Nagrody:

Antonina Ungier – SP Moszczenica

Jan Witkowski – SP Jarosty

Anastazja Nowicz – SP Jarosty

Wyróżnienia:

Paulina Piera – SP Jarosty

Jan Okła – SP Moszczenica

Maja Szymańska – SP Baby.

Nagrody książkowe ufundował p. Dariusz Magacz – Wójt Gminy Moszczenica.

Organizatorki: p. Marzena Kaźmierczak, p. Magdalena Sigorska i p. Anna Strzopa - Machulska, dziękują wszystkim zaangażowanym w przygotowanie konkursu.    

Czytaj więcej...
akademia

12.11.2024

Świętujemy Dzień Niepodległości

"Płomień rozgryzie malowane dzieje,Skarby mieczowi spustoszą złodzieje,Pieśń ujdzie cało...".Pod takim hasłem w naszej szkole odbyło spotkanie z pieśnią patriotyczną.Z okazji 106. rocznicy odzyskania niepodległości w sali gimnastycznej rozbrzmiewały pieśni, które niegdyś towarzyszyły żołnierzom, powstańcom, partyzantom walczącym na wielu frontach o wolną Polskę.Nauczyciele, uczniowie i rodzice zjednoczeni w jednym głosie- miłości do ojczyzny i pamięci o tych, którzy walczyli o jej wolność- uczcili wielki dzień zapisany na kartach historii naszej Ojczyzny .Raduje fakt, że z takim entuzjazmem, zaangażowaniem i sercem uczniowie uczcili Narodowe Święto Niepodległości

Czytaj więcej...
wyjazd

12.11.2024

Wyjazd klas VI - VIII do teatru

8 listopada uczniowie kl. VI – VIII wybrali się na spektakl pt. „Dziady cz. II” w reż. Tadeusza Łomnickiego. Przedstawienie miało miejsce w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Na scenie wystąpili aktorzy Teatru Ludowego z Krakowa. Inscenizacja oddala charakter dramatu romantycznego dzięki wspanialej grze aktorów, znakomitym rekwizytom oraz niesamowitej scenografii. Sztuka bardzo się podobała, choć chwilami śpiew chóru: „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie…” przyprawiał o dreszcze. Organizator: p. Marzena KaźmierczakKierownik i opiekun: p. Ewa Kroczyńska Opiekunowie: p. Aneta Lipa, p. Kamila Ogłoza

Czytaj więcej...
akcja

12.11.2024

Akcja BohaterOn

Czytaj więcej...
akcja

07.11.2024

Rysiowe Animacje

Czy warto integrować klasę? Oczywiście, że  tak. Przekonali się o tym uczniowie klas biorących udział w zajęciach integracyjnych, organizowanych przez RYSIOWE ANIMACJE. Wspólne zabawy i niezapomniane chwile zostały uwiecznione na zdjęciach i filmach.https://drive.google.com/file/d/1zu2zuQupfwGoow232-9oI1l22GXRSXlz/view?usp=sharing

Czytaj więcej...
akcja

12.11.2024

Wizyta w Pieńkach Karlińskich klasy pierwszej

Jak co roku w okolicach Święta Zmarłych uczniowie naszej szkoły odwiedzają i porządkują miejsce Pamięci Narodowej w Pieńkach Karlińskich. W tym roku 29 października uczniowie klasy I wraz ze swoją wychowawczynią wybrali się do lasku w Pieńkach Karlińskich, aby uczcić pamięć ofiar.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka