zyczenia

03.02.2023

Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym i w klasie drugiej

Dzień Babci i Dziadka

 

     Ktoś kiedyś powiedział, że „dziadkowie są jak album z dzieciństwa - pełen wspomnień i historii”. To, bowiem dzięki nim mamy swoje korzenie. Ich miłość czysta i bezwarunkowa oraz niezmierzona żadną miarą, chęć uszczęśliwiania swoich wnuków, wnuczek stanowi symbol tego, jak ważną rolę w dzisiejszych czasach stanowią dziadkowie. Choć Dzień Babci i Dziadka obchodzimy 21 i 22 stycznia to u nas uroczysta akademia z okazji ich święta odbyła się w czwartkowe popołudnie - 2 lutego br.

 

    Dzieci z oddziału przedszkolnego i oddziału drugiego z naszej szkoły przygotowały niesamowite przedstawienie, w którym babcie i dziadkowie wiedli prym. Tym samym chcieli podziękować dziadkom za ich miłość, troskę o nich, przepyszne słodkości, które dostarczają im bez liku, opiekę, złote rady oraz bezcenne, wspólnie spędzone chwile. Nic nie da się porównać do czasu, który spędzamy z naszymi dziadkami, który jest pełen radości i uśmiechu. To oni tak naprawdę pozwalają nam być sobą. Oprócz wierszy przeplatanych piosenkami, rockandrollowym tańcu i wybuchającym konfetti, nie zabrakło również słodkich przytulasów do babć i dziadków oraz wręczaniu im przecudnych laurek i stosika papierowych kwiatków w koszyczku. Drodzy Dziadkowie jeszcze raz przyjmijcie od nas życzenia:

       Wydarzenie zorganizowały Pani Ewa Wiśniewska - wychowawczyni oddziału przedszkolnego oraz Pani Anna Kwiatkowska - wychowawczyni oddziału drugiego. Za dekoracje dziękujemy Pani Ewie Kroczyńskiej, Pani Anecie Banaszczyk, Pani Annie Góreckiej, za oprawę taneczną Pani Monice Robert, za oprawę dźwiękową Pani Karolinie Ludwiczak. Za pomoc dziękujemy również rodzicom Pani Staniaszek, Pani Barańskiej, Pani Pęczak, Panu Bystrzyckiemu, Pani Dziubeckiej, Pani Żerkowskiej, Pani Sudrze i innym rodzicom. Wielkie podziękowania za pomoc dla Pań Szulc, Dendek, Kujawskiej oraz Pana Kawnika. Młodzieży ze starszych klas za pomoc przy przenoszeniu stolików.

   

Aktualności

konkurs

14.11.2024

IX Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

W wierszach patriotycznych zaklęta jest opowieść o Ojczyźnie. Odnajdujemy w nich prawdę o naszych dziejach, historii, tradycji. Mają one w sobie coś wyjątkowego, tak że każdy czuje się patriotą, całym sercem wierzy w swój kraj.

 

W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział uczniowie z 5 szkół.

Jury w składzie: p. Agata Biesaga – sekretarz gminy Moszczenica,

p. Aneta Cichoń – starszy wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim i p. Jerzy Korytkowski – były dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Moszczenicy, przyznało nagrody  i wyróżnienia w II kategoriach wiekowych.

Klasy VII – VIII

Nagrody:

Jakub Gołębiowski - SP Jarosty

Wiktoria Ogrodnik – SP Brzoza

Zuzanna Krawczyk – SP Moszczenica

Wyróżnienia:

Michalina Malasińska – SP Moszczenica

Izabela Kawnik – SP Baby

Bianka Dąbrowska – SP Jarosty

Klasy IV – VI

Nagrody:

Antonina Ungier – SP Moszczenica

Jan Witkowski – SP Jarosty

Anastazja Nowicz – SP Jarosty

Wyróżnienia:

Paulina Piera – SP Jarosty

Jan Okła – SP Moszczenica

Maja Szymańska – SP Baby.

Nagrody książkowe ufundował p. Dariusz Magacz – Wójt Gminy Moszczenica.

Organizatorki: p. Marzena Kaźmierczak, p. Magdalena Sigorska i p. Anna Strzopa - Machulska, dziękują wszystkim zaangażowanym w przygotowanie konkursu.    

Czytaj więcej...
akademia

12.11.2024

Świętujemy Dzień Niepodległości

"Płomień rozgryzie malowane dzieje,Skarby mieczowi spustoszą złodzieje,Pieśń ujdzie cało...".Pod takim hasłem w naszej szkole odbyło spotkanie z pieśnią patriotyczną.Z okazji 106. rocznicy odzyskania niepodległości w sali gimnastycznej rozbrzmiewały pieśni, które niegdyś towarzyszyły żołnierzom, powstańcom, partyzantom walczącym na wielu frontach o wolną Polskę.Nauczyciele, uczniowie i rodzice zjednoczeni w jednym głosie- miłości do ojczyzny i pamięci o tych, którzy walczyli o jej wolność- uczcili wielki dzień zapisany na kartach historii naszej Ojczyzny .Raduje fakt, że z takim entuzjazmem, zaangażowaniem i sercem uczniowie uczcili Narodowe Święto Niepodległości

Czytaj więcej...
wyjazd

12.11.2024

Wyjazd klas VI - VIII do teatru

8 listopada uczniowie kl. VI – VIII wybrali się na spektakl pt. „Dziady cz. II” w reż. Tadeusza Łomnickiego. Przedstawienie miało miejsce w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Na scenie wystąpili aktorzy Teatru Ludowego z Krakowa. Inscenizacja oddala charakter dramatu romantycznego dzięki wspanialej grze aktorów, znakomitym rekwizytom oraz niesamowitej scenografii. Sztuka bardzo się podobała, choć chwilami śpiew chóru: „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie…” przyprawiał o dreszcze. Organizator: p. Marzena KaźmierczakKierownik i opiekun: p. Ewa Kroczyńska Opiekunowie: p. Aneta Lipa, p. Kamila Ogłoza

Czytaj więcej...
akcja

12.11.2024

Akcja BohaterOn

Czytaj więcej...
akcja

07.11.2024

Rysiowe Animacje

Czy warto integrować klasę? Oczywiście, że  tak. Przekonali się o tym uczniowie klas biorących udział w zajęciach integracyjnych, organizowanych przez RYSIOWE ANIMACJE. Wspólne zabawy i niezapomniane chwile zostały uwiecznione na zdjęciach i filmach.https://drive.google.com/file/d/1zu2zuQupfwGoow232-9oI1l22GXRSXlz/view?usp=sharing

Czytaj więcej...
akcja

12.11.2024

Wizyta w Pieńkach Karlińskich klasy pierwszej

Jak co roku w okolicach Święta Zmarłych uczniowie naszej szkoły odwiedzają i porządkują miejsce Pamięci Narodowej w Pieńkach Karlińskich. W tym roku 29 października uczniowie klasy I wraz ze swoją wychowawczynią wybrali się do lasku w Pieńkach Karlińskich, aby uczcić pamięć ofiar.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka