zyczenia

03.02.2023

Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym i w klasie drugiej

Dzień Babci i Dziadka

 

     Ktoś kiedyś powiedział, że „dziadkowie są jak album z dzieciństwa - pełen wspomnień i historii”. To, bowiem dzięki nim mamy swoje korzenie. Ich miłość czysta i bezwarunkowa oraz niezmierzona żadną miarą, chęć uszczęśliwiania swoich wnuków, wnuczek stanowi symbol tego, jak ważną rolę w dzisiejszych czasach stanowią dziadkowie. Choć Dzień Babci i Dziadka obchodzimy 21 i 22 stycznia to u nas uroczysta akademia z okazji ich święta odbyła się w czwartkowe popołudnie - 2 lutego br.

 

    Dzieci z oddziału przedszkolnego i oddziału drugiego z naszej szkoły przygotowały niesamowite przedstawienie, w którym babcie i dziadkowie wiedli prym. Tym samym chcieli podziękować dziadkom za ich miłość, troskę o nich, przepyszne słodkości, które dostarczają im bez liku, opiekę, złote rady oraz bezcenne, wspólnie spędzone chwile. Nic nie da się porównać do czasu, który spędzamy z naszymi dziadkami, który jest pełen radości i uśmiechu. To oni tak naprawdę pozwalają nam być sobą. Oprócz wierszy przeplatanych piosenkami, rockandrollowym tańcu i wybuchającym konfetti, nie zabrakło również słodkich przytulasów do babć i dziadków oraz wręczaniu im przecudnych laurek i stosika papierowych kwiatków w koszyczku. Drodzy Dziadkowie jeszcze raz przyjmijcie od nas życzenia:

       Wydarzenie zorganizowały Pani Ewa Wiśniewska - wychowawczyni oddziału przedszkolnego oraz Pani Anna Kwiatkowska - wychowawczyni oddziału drugiego. Za dekoracje dziękujemy Pani Ewie Kroczyńskiej, Pani Anecie Banaszczyk, Pani Annie Góreckiej, za oprawę taneczną Pani Monice Robert, za oprawę dźwiękową Pani Karolinie Ludwiczak. Za pomoc dziękujemy również rodzicom Pani Staniaszek, Pani Barańskiej, Pani Pęczak, Panu Bystrzyckiemu, Pani Dziubeckiej, Pani Żerkowskiej, Pani Sudrze i innym rodzicom. Wielkie podziękowania za pomoc dla Pań Szulc, Dendek, Kujawskiej oraz Pana Kawnika. Młodzieży ze starszych klas za pomoc przy przenoszeniu stolików.

   

Aktualności

konkurs

27.03.2024

Gminny Konkurs Ortograficzny i Gminny Konkurs Plastyczny z zakresu uzależnień

Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego z zakresu profilaktyki uzależnieńW tym roku uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „Szczęśliwa rodzina bez używek i przemocy”. Wśród dużej ilości przekazanych przez nas prac były również takie, które jury zdecydowało się nagrodzić. W kategorii I uznanie zdobyły prace Igi Zielińskiej i Darii Dajcz z kl. IV,        w kategorii II nagrodzono pracę Leny Dajcz z kl. VII, wyróżniony został także uczeń kl. IV Krzysztof Kaczmarek w kategorii III. Gratulujemy! Gminny konkurs ortograficzny Podczas zmagań konkursowych naszą szkołę reprezentowały uczennice: Iga Piskorz i Wiktoria Dajcz    z kl. VII oraz Paulina Kiełbasa z kl. VIII. Pomimo tego, że nie udało im się zająć miejsca na podium, sam udział w konkursie był dla nich niewątpliwie cennym doświadczeniem, jak również okazją do integracji z uczniami z innych szkół z terenu naszej gminy. 

Czytaj więcej...
konkurs

27.03.2024

Szkolny Konkurs Ortograficzny

Szkolny Konkurs Ortograficzny 2024 I m. Alicja Bernacka kl. VII m. Anastazja Nowicz kl. VIII m. Martyna Dziubecka kl. IV  Organizator: Marzena Kaźmierczak

Czytaj więcej...
konkurs

27.03.2024

Gminny Konkurs Recytatorski w Szkole Podstawowej w Babach

Czytaj więcej...
kiermasz

25.03.2024

Kiermasz Wielkanocny 25 - 27.03.2024! Zapraszamy!

Czytaj więcej...
akcja

25.03.2024

Akcja! Zbieramy Skarpetki!

Czytaj więcej...
akcja

25.03.2024

Powitanie w oddziale przedszkolnym

Powitanie wiosny przez przedszkolaków    To właśnie ona była dziś gwiazdą naszego dnia, zrobiona z rolek od papieru, pomponów, tektury, papieru, starych materiałów, papierowych foremek od ciasteczek, brokatowych kuleczek - „Marzanna”, bo o niej mowa wrzucona do wody zainicjowała 21.03.2024 roku powitanie wiosny w oddziale przedszkolnym.      Zgodnie z odwieczną tradycją tworzyły ją dzieci z pomocą wychowawcy. Jej twarz została wycięta ze sztywnej tektury, ciało powstało ze złączonych taśmą rolek od papieru. Cała reszta to już finezja sztuki artystycznej czyli suknia z fartucha chirurgicznego, kwiaty z foremek do ciast i brokatowych kulek, papierowa, rozwiana czupryna, ruchome kuszące oczka oraz uśmiechnięte papierowe usta. To rysopis naszej „Marzanny” stworzonej przez przedszkolaków z okazji pierwszego dnia wiosny. Jej los choć typowy dla każdej „Marzanny” zakończył się w pobliskiej rzeczce. Natomiast nasze uśmiechy na buziach i wypowiadane magiczne, wiosenne zaklęcie: „Marzanno, marzanno Ty piękna Panno do wody Cię wrzucamy, bo wiosny czekamy” wieści, że teraz wiosenna pogoda już murowana! 

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka