Konkurs Piosenki Ludowej

10.06.2019

V Międzyszkolny Konkurs Piosenki Ludowej

 Na ludowo po raz piąty…

Sztuka ludowa jest skarbnicą wiedzy o kraju. Wierna tej tradycja Szkoła Podstawowa im. Margarethy Kamprad w Jarostach po raz piąty zorganizowała konkurs piosenki ludowej.

W tym roku z piosenkami ludowymi  zmierzyli się  uczniowie z 9 szkół:  Szkoły Podstawowej w Babach, Szkoły Podstawowej  w Jarostach, Szkoły Podstawowej  w Srocku, Szkoły Podstawowej w Moszczenicy, Szkoły Podstawowej w Goleszach Dużych, Szkoły Podstawowej w Szynczycach, Zespołu Szkolnego w Czarnocinie,  Szkoły Podstawowej nr 11 i  12 w Piotrkowie Trybunalskim.

Zmagania  uczestników  oceniała komisja konkursowa  w następującym składzie

1.       Pan Marceli Piekarek – Gospodarz Gminy Moszczenica

2.       Pan Jerzy Korytkowski – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Moszczenicy

3.       Pan Krzysztof Bylinka – muzyk, kulturoznawca i animator kultury w szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Starostwo Powiatowe

Konkurs przebiegał  w dwóch etapach. Najpierw publiczność obejrzała  występy uczniów klas I – III, potem  klas IV – VIII.  Należy podkreślić fakt, że większość wykonawców zaprezentowała się w przepięknych strojach ludowych, a  poziom Festiwalu z roku na rok jest coraz wyższy. Dobór repertuaru jest również coraz bardziej urozmaicony. Cieszymy się , że zaraziliśmy kulturą ludową również szkoły miejskie. Dla wszystkich uczestników i ich opiekunów Rada Rodziców naszej szkoły przygotowała smaczne kanapki i słodkie drożdżówki oraz herbatę. Nad oprawą muzyczną festiwalu czuwał  niezastąpiony Ireneusz Kaźmierczak z GOKiS w Moszczenicy.

Przyznano Nagrodę Specjalną, która powędrowała do rąk Kingi Bąbol ze Szkoły Podstawowej  w Moszczenicy. Wokalistka, przygotowana przez p. Roberta Bykowskiego, profesjonalnie wykonała a capella utwór „Pozic mamo roz”

Nagrody w kategorii klas I – III otrzymali:

Lena Czarnucha ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Piotrkowie Tryb.

Duet: Zuzanna Adamczyk i Oliwia Urbańczyk ze Szkoły Podstawowej w Jarostach

Zespół  „Wesołe łobuziaki” ze Szkoły Podstawowej w Babach

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali:

Zofia Mędasik  i Nikola Krupa ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Piotrkowie Tryb.

Nagrody w kategorii klas IV – VIII zdobyli:

Zuzanna Kafar ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Piotrkowie Tryb.

Anna Dziubałtowska ze Szkoły Podstawowej w Szynczycach

Duet „Maja Nowak i Julia Kowalska  ze Szkoły Podstawowej w Babach

Zespół  „Margaretki” ze Szkoły Podstawowej  w Jarostach

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali:

Rozalia Pawlak ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Piotrkowie Tryb.

Andżelika Caban i Aleksandra Jakusek ze Szkoły Podstawowej w Babach

Wiktoria Przybył ze Szkoły Podstawowej w Goleszach Dużych

Nagrody dla wszystkich uczestników zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe.

Gratulujemy  laureatom, dziękujemy wszystkim za udział, składamy serdeczne podziękowania komisji konkursowej, akustykowi p. Ireneuszowi Kaźmierczakowi, nauczycielom, uczniom, Radzie Rodziców i pracownikom szkoły zaangażowanym  w organizację uroczystości. Mamy nadzieję, że nasz festiwal dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń i chwil pełnych radości płynących z obcowania z kulturą ludową. Do zobaczenia za rok!

Aktualności

akcja

07.05.2025

Spotkanie z ratownikiem medycznym

Uczniowie oddziałów II uczestniczyli w spotkaniu z ratownikiem medycznym – Panem Rafałem Nadajewskim. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak prawidłowo wezwać pomoc w sytuacjach zagrożenia życia, jak udzielić pierwszej pomocy oraz jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych.Ratownik zaprezentował podstawowe techniki pierwszej pomocy, a dzieci miały okazję ćwiczyć m.in. pozycję boczną bezpieczną oraz sprawdzanie przytomności. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści o pracy ratownika i chętnie zadawali pytania.Spotkanie było bardzo wartościowe – dzieci nie tylko poszerzyły swoją wiedzę, ale także nauczyły się, jak odpowiedzialnie reagować w trudnych sytuacjach. Dziękujemy naszemu gościowi za ciekawe zajęcia i poświęcony czas!  

Czytaj więcej...
ogłoszenie

30.04.2025

Ogłoszenie Dni Wolne!

 1 maja 2025 r. (czwartek) – Święto Pracy – dzień ustawowo wolny od pracy2 maja 2025 r. (piątek) - dzień wolny od zajęć dydaktycznych odpracowany choinką szkolną – szkoła nie pracuje  

Czytaj więcej...
akcja

24.04.2025

„Każdy inny. Wszyscy równi.”

„Każdy inny. Wszyscy równi.”W Szkole Podstawowej im. Margarethy Kamprad w Jarostach tolerancja to nie tylko hasło, ale także wartość, którą chcemy promować wśród naszych najmłodszych, dlatego zorganizowaliśmy konkurs plastyczny pod hasłem: „Każdy inny. Wszyscy równi.”Wyzwanie to skierowaliśmy do wszystkich uczniów.Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni i kreatywności, a także promowanie idei akceptacji i szacunku wobec drugiego człowieka – niezależnie od różnic, jakie nas dzielą.Uczestnicy w swoich pracach wykazali się niezwykłą wrażliwością i oryginalnym spojrzeniem na temat tolerancji. Kolorowe rysunki i kolaże ukazywały świat, w którym każdy czuje się akceptowany i szanowany. Jury wyłoniło zwycięzców:- Michał Dziubecki kl. 2a- Pola Hereng kl. 3- Martyna Dziubecka kl. 5Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim, którzy podjęli wyzwanie konkursowe!  

Czytaj więcej...
konkurs

24.04.2025

Wyniki Konkursu

Czytaj więcej...
akcja

24.04.2025

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu - wizyta policjantów w naszej szkole

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci, w związku z tym zaprosiliśmy panią policjantkę i pana policjanta, którzy spotkali się z uczniami klasy I. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjant rozmawiał  z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, a w szczególności omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze. Następnie wytłumaczył jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Przypomnieliśmy również sobie numery alarmowe. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa naszych uczniów zarówno w szkole, jak i poza nią.

Czytaj więcej...
życzenia

17.04.2025

Życzenia Świąteczne!!!

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka