Warszawa

06.05.2019

Wycieczka do Warszawy

W dniach 24-25 kwietnia uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Warszawy. Wśród pierwszych atrakcji znalazł się Pałac w Wilanowie. W czasie wizyty u króla Jana III udaliśmy się na spacer po królewskich apartamentach. W dawnej rezydencji władcy obejrzeliśmy jego portrety, przedmioty oraz malowidła sławiące jego męstwo. Ukryta w nich historia tworzy barwną opowieść o losach tego walecznego monarchy. Zobaczyliśmy, w co ubierał się król, i przekonaliśmy się, ile czasu zajmowało mu przepasanie się pasem kontuszowym. Przyjrzeliśmy się królewskim komnatom i dowiedzieliśmy się, dlaczego król i królowa przyjmowali gości w swoich sypialniach. Barwne anegdoty pozwoliły poznać nie tylko wilanowski pałac, ale przede wszystkim króla, zwanego Lwem Lechistanu. Po wyjściu z pałacu, odbyliśmy krótki spacer po ogrodzie wilanowskim, w którym mogliśmy podziwiać uroki wiosny.

W południe udaliśmy się do Hangaru 646 - największego w Warszawie parku trampolin. W czasie dwugodzinnego pobytu, uczniowie próbowali swoich sił korzystając z wielu trampolin, basenów z gąbkami, torów przeszkód, zjeżdżalni itp.

Zmęczeni wyruszyliśmy do Hotelu Zielonki w Starych Babicach, aby po pysznym obiedzie i zakwaterowaniu pojechać wieczorem do kina Cinema City na film “Shazam”.

Drugiego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy do centrum Warszawy. Z tarasu widokowego w Pałacu Kultury mogliśmy podziwiać naszą piękną stolicę. Korzystna pogoda pozwoliła nam dostrzec najważniejsze miejsca.

W drodze powrotnej zajrzeliśmy do Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Wraz z przewodnikiem zobaczyliśmy przeróżne eksponaty starych samochodów, motorów, rowerów, wózków, a także stare telewizory, radia i inne cuda techniki z przeszłości.  O większości dowiedzieliśmy się czegoś z ich życiorysu.

Oczywiście, na zakończenie naszej przygody, w restauracji McDonald’s każdy zakupił sobie swoje ulubione smakołyki. Wszyscy szczęśliwie dotarliśmy do Jarost ok. godz. 17.00.

Opiekunami podczas wycieczki były panie: Magdalena Pryczak i Aleksandra Biedroń-Pawlak.

Aktualności

konkurs

14.11.2024

IX Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

W wierszach patriotycznych zaklęta jest opowieść o Ojczyźnie. Odnajdujemy w nich prawdę o naszych dziejach, historii, tradycji. Mają one w sobie coś wyjątkowego, tak że każdy czuje się patriotą, całym sercem wierzy w swój kraj.

 

W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział uczniowie z 5 szkół.

Jury w składzie: p. Agata Biesaga – sekretarz gminy Moszczenica,

p. Aneta Cichoń – starszy wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim i p. Jerzy Korytkowski – były dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Moszczenicy, przyznało nagrody  i wyróżnienia w II kategoriach wiekowych.

Klasy VII – VIII

Nagrody:

Jakub Gołębiowski - SP Jarosty

Wiktoria Ogrodnik – SP Brzoza

Zuzanna Krawczyk – SP Moszczenica

Wyróżnienia:

Michalina Malasińska – SP Moszczenica

Izabela Kawnik – SP Baby

Bianka Dąbrowska – SP Jarosty

Klasy IV – VI

Nagrody:

Antonina Ungier – SP Moszczenica

Jan Witkowski – SP Jarosty

Anastazja Nowicz – SP Jarosty

Wyróżnienia:

Paulina Piera – SP Jarosty

Jan Okła – SP Moszczenica

Maja Szymańska – SP Baby.

Nagrody książkowe ufundował p. Dariusz Magacz – Wójt Gminy Moszczenica.

Organizatorki: p. Marzena Kaźmierczak, p. Magdalena Sigorska i p. Anna Strzopa - Machulska, dziękują wszystkim zaangażowanym w przygotowanie konkursu.    

Czytaj więcej...
akademia

12.11.2024

Świętujemy Dzień Niepodległości

"Płomień rozgryzie malowane dzieje,Skarby mieczowi spustoszą złodzieje,Pieśń ujdzie cało...".Pod takim hasłem w naszej szkole odbyło spotkanie z pieśnią patriotyczną.Z okazji 106. rocznicy odzyskania niepodległości w sali gimnastycznej rozbrzmiewały pieśni, które niegdyś towarzyszyły żołnierzom, powstańcom, partyzantom walczącym na wielu frontach o wolną Polskę.Nauczyciele, uczniowie i rodzice zjednoczeni w jednym głosie- miłości do ojczyzny i pamięci o tych, którzy walczyli o jej wolność- uczcili wielki dzień zapisany na kartach historii naszej Ojczyzny .Raduje fakt, że z takim entuzjazmem, zaangażowaniem i sercem uczniowie uczcili Narodowe Święto Niepodległości

Czytaj więcej...
wyjazd

12.11.2024

Wyjazd klas VI - VIII do teatru

8 listopada uczniowie kl. VI – VIII wybrali się na spektakl pt. „Dziady cz. II” w reż. Tadeusza Łomnickiego. Przedstawienie miało miejsce w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Na scenie wystąpili aktorzy Teatru Ludowego z Krakowa. Inscenizacja oddala charakter dramatu romantycznego dzięki wspanialej grze aktorów, znakomitym rekwizytom oraz niesamowitej scenografii. Sztuka bardzo się podobała, choć chwilami śpiew chóru: „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie…” przyprawiał o dreszcze. Organizator: p. Marzena KaźmierczakKierownik i opiekun: p. Ewa Kroczyńska Opiekunowie: p. Aneta Lipa, p. Kamila Ogłoza

Czytaj więcej...
akcja

12.11.2024

Akcja BohaterOn

Czytaj więcej...
akcja

07.11.2024

Rysiowe Animacje

Czy warto integrować klasę? Oczywiście, że  tak. Przekonali się o tym uczniowie klas biorących udział w zajęciach integracyjnych, organizowanych przez RYSIOWE ANIMACJE. Wspólne zabawy i niezapomniane chwile zostały uwiecznione na zdjęciach i filmach.https://drive.google.com/file/d/1zu2zuQupfwGoow232-9oI1l22GXRSXlz/view?usp=sharing

Czytaj więcej...
akcja

12.11.2024

Wizyta w Pieńkach Karlińskich klasy pierwszej

Jak co roku w okolicach Święta Zmarłych uczniowie naszej szkoły odwiedzają i porządkują miejsce Pamięci Narodowej w Pieńkach Karlińskich. W tym roku 29 października uczniowie klasy I wraz ze swoją wychowawczynią wybrali się do lasku w Pieńkach Karlińskich, aby uczcić pamięć ofiar.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka