Noc z kulturą

28.03.2019

I i II Noc z Kulturą

W nocy z 22 marca na 23 marca w naszej szkole odbyła się impreza pod hasłem „Noc z kulturą” dla uczniów klasy IV. Celem akcji była promocja czytania i zwiększenie uczestnictwa w kulturze. Do północy czytaliśmy bajki po angielsku, odkrywaliśmy świat antycznej Grecji w micie o „Demeter i Korze”, oglądaliśmy film edukacyjny dla młodzieży pt. „Koszmarny Karolek” oraz przeprowadzaliśmy zabawy kształtujące logiczne myślenie. Oddział miał możliwość wspólnej integracji niezakłóconej telefonami komórkowymi i tabletami. Nie zabrakło również poczęstunku. Uczniowie wybrali dla siebie pizzę, a rodzice zatroszczyli się o babebczki i muffiny. „Biwakowej” atmosfery dopełniły śpiwory i karimaty. Organizatorkami imprezy były: Magdalena Sigorska i Beata Dudek.

Spotkanie II

piątek, 29 marca o godzinie 20.00 w sali nr 15 odbyła się II Noc  z  Kulturą. W tym tygodniu uczestniczyli w niej uczniowie z oddziałów V, łącznie dwadzieścia osób. Spotkanie rozpoczęliśmy od omówienia kwestii organizacyjnych i wspólnej kolacji.
Kolejnym punktem było rozwiązywanie zagadek i wypełnianie krzyżówek wymagających znajomości literatury dziecięcej i młodzieżowej, orientacji na mapie Polski umiejętności korzystania z różnych technologii informatycznych. Dla ułatwienia, uczniowie mieli przygotowane potrzebne materiały: książki, mapy oraz dostęp do komputera i Internetu. Był też czas na wspólne oglądanie i omawianie filmów. Szczególnie aktywni uczestnicy byli nagradzani.
Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie chętnie brali udział w proponowanych zajęciach, włączali się w dyskusję, słuchali i dopytywali, gdy coś szczególnie ich zainteresowało.
Organizatorki – pani Małgorzata Cukiernik i Beata Dudek serdecznie dziękują za pomoc w organizacji przedsięwzięcia i za  aktywne uczestnictwo w nim. 

Aktualności

akcja

07.05.2025

Spotkanie z ratownikiem medycznym

Uczniowie oddziałów II uczestniczyli w spotkaniu z ratownikiem medycznym – Panem Rafałem Nadajewskim. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak prawidłowo wezwać pomoc w sytuacjach zagrożenia życia, jak udzielić pierwszej pomocy oraz jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych.Ratownik zaprezentował podstawowe techniki pierwszej pomocy, a dzieci miały okazję ćwiczyć m.in. pozycję boczną bezpieczną oraz sprawdzanie przytomności. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści o pracy ratownika i chętnie zadawali pytania.Spotkanie było bardzo wartościowe – dzieci nie tylko poszerzyły swoją wiedzę, ale także nauczyły się, jak odpowiedzialnie reagować w trudnych sytuacjach. Dziękujemy naszemu gościowi za ciekawe zajęcia i poświęcony czas!  

Czytaj więcej...
ogłoszenie

30.04.2025

Ogłoszenie Dni Wolne!

 1 maja 2025 r. (czwartek) – Święto Pracy – dzień ustawowo wolny od pracy2 maja 2025 r. (piątek) - dzień wolny od zajęć dydaktycznych odpracowany choinką szkolną – szkoła nie pracuje  

Czytaj więcej...
akcja

24.04.2025

„Każdy inny. Wszyscy równi.”

„Każdy inny. Wszyscy równi.”W Szkole Podstawowej im. Margarethy Kamprad w Jarostach tolerancja to nie tylko hasło, ale także wartość, którą chcemy promować wśród naszych najmłodszych, dlatego zorganizowaliśmy konkurs plastyczny pod hasłem: „Każdy inny. Wszyscy równi.”Wyzwanie to skierowaliśmy do wszystkich uczniów.Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni i kreatywności, a także promowanie idei akceptacji i szacunku wobec drugiego człowieka – niezależnie od różnic, jakie nas dzielą.Uczestnicy w swoich pracach wykazali się niezwykłą wrażliwością i oryginalnym spojrzeniem na temat tolerancji. Kolorowe rysunki i kolaże ukazywały świat, w którym każdy czuje się akceptowany i szanowany. Jury wyłoniło zwycięzców:- Michał Dziubecki kl. 2a- Pola Hereng kl. 3- Martyna Dziubecka kl. 5Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim, którzy podjęli wyzwanie konkursowe!  

Czytaj więcej...
konkurs

24.04.2025

Wyniki Konkursu

Czytaj więcej...
akcja

24.04.2025

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu - wizyta policjantów w naszej szkole

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci, w związku z tym zaprosiliśmy panią policjantkę i pana policjanta, którzy spotkali się z uczniami klasy I. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjant rozmawiał  z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, a w szczególności omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze. Następnie wytłumaczył jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Przypomnieliśmy również sobie numery alarmowe. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa naszych uczniów zarówno w szkole, jak i poza nią.

Czytaj więcej...
życzenia

17.04.2025

Życzenia Świąteczne!!!

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka